League of Legends

Xerxe, Unicorns of Love’a transfer oldu

2016 Yaz Mevsimi’nde Dark Passage’da forma giyen Xerxe, EU LCS takımlarından Unicorns of Love’a transfer oldu. ESPN’in haberine UOL, transferi açıklamak için Riot Games’in onayını bekliyor.

Ülkemizde oynadığı süre boyunca ligdeki en iyi ormancı olarak gösterilen Xerxe, potansiyelini daha büyük bir ligde gösterme şansını 2017’de bulacak gibi gözüküyor. 2016 Yaz Mevsimi’nin başında Dark Passage’a transfer olan oyuncu, ligi domine etmiş ve Dark Passage’ın TBF şampiyonluğunda büyük bir rol oynamıştı. Agresif ve “taşıyıcı ormancı” rolü ile Dark Passage’ı zaferden zafere taşıyan Xerxe, yaşının küçük olmasından dolayı IWCQ 2016’ya katılamamış ve DP’yi yalnız bırakmıştı. Sezon sonunda takımdan ayrıldığını açıklayan oyuncunun daha büyük bir lige transfer olacağı beklense de, UOL transferinin sürpriz olduğunu söylememiz de mümkün.

2016 sezonunu inişli çıkışlı bir şekilde geçiren UOL, Yaz Mevsimi’nde çok daha iyi bir oyun ortaya koymuş, Bölgesel Eleme Turnuvası Finali’nde Splyce’a elenerek Worlds 2016 biletini kıl payı kaçırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Move ile yollarını ayırdığını açıklayan takımın Xerxe transferini duyurmamasının nedeni ise henüz Riot Games’ten onay almaması olarak gösteriliyor.

TŞL’de profesyonel kariyerine harika bir başlangıç yapan Xerxe’nin EU LCS’te ise işi oldukça zor olacak. Oyuncunun en büyük artısı ise henüz çok genç olması. 17 yaşındaki Romanyalı oyuncu ligde Jankos, ,Trashy ve Trick gibi rakiplerle mücadele edecek. Genç olması nedeniyle gelişime de çok açık olan oyuncunun daha tecrübeli ve daha büyük bir ligde neler yapacağını hep beraber izleyeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir