League of Legends

Xin Zhao’ya güncelleme geliyor

Özellikle profesyonel sahnede kendine yer bulmayı başaramayan Xin Zhao, yetenek setinde önemli değişiklikler almaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Xin Zhao “diver” olarak adlandırılan şampiyon grubuna giriyor. Bu tarz şampiyonlar rakipte disengage yeteneği yoksa istediği şekilde takımın arasına dalma ve taşıyıcılara çokça hasar verme görevini yerine getirir. Riot Games geçtiğimiz dönemde diver şampiyonlara yönelik büyük bir güncelleme hazırlığındaydı. Ancak geçtiğimiz ay yapılan açıklamada bu güncelleme çalışmasının rafa kaldırıldığı bilgisi oyuncular ile paylaşıldı. Bu açıklamaya rağmen resmi internet sitesinde Xin Zhao’ya güncelleme geleceğini duyuran şirket çalışanı Xenogenic, yeni yetenek seti hakkında paylaşımlarda bulundu.

Her şeyden önce şampiyonun Q ve E yeteneklerine dokunulmayacağını belirtelim. Xenogenic, bu durumla ilgili açıklamasında özellikle oyuncuları baz aldıklarını ifade etti. Şöyle ki, Xin Zhao’yu şu anda severek oynayan birçok oyuncu var ve yapılacak güncellemede bu oyuncuların oyun zevklerini hiçe saymamak Riot’ın öncelikleri arasında yer aldı. Yani rakibe yapışmayı sağlayan E yeteneği ve üçüncü vuruşta rakibi havaya savuran Q yeteneği sabit kalacak. Güncellemeyle değişecek yetenekler ise pasif, W ve ulti yetenekleri olacak. Bundan böyle Xin Zhao’nun her üçüncü düz vuruşu pasifi sayesinde rakibe fazladan hasar verecek. Bunun yanında pasifi artık şampiyonun düz vuruş yaparak iyileşmesini de sağlıyor. Xin’in W yeteneği ise iki kullanımlı olacak. İlk kullanımda koni şeklinde bir alana hasar vermeyi sağlayacak yeteneğin rakibe verdiği hasar ikinci kullanımda daha da artacak. Gelelim oldukça OP olan ultiye. Eskisi gibi rakipleri belli bir alandan uzaklaştırmak için kullanılabilecek ultiye yeni bir özellik eklendi. Bundan böyle ulti sayesinde Xin Zhao oluşturduğu alan dışında kalan şampiyonlardan üç saniye boyunca hasar yemeyecek. Tüm bu yeniliklere baktığımızda Xin Zhao’nun profesyonel sahne ve tekli dereceli sırada çokça seçileceğini tahmin edebiliriz. Zira daha önceleri tek düze bir oynanışa sahip olan şampiyon artık hem alan hasarı veren bir yeteneğe hem de çok güçlü bir ultiye sahip.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir