League of Legends

Xpecial, Team Liquid’ten ayrılıyor

Uzun yıllardır profesyonel sahnede bulunan ve bu süre içerisinde hep en iyi destek oyuncularından gösterilen Xpecial, Team Liquid’ten gönderiliyor. Bu kararı tetikleyen olay ise, Daily Dot’un haberine göre, Amerika LCS playoff finalinde takımın Cloud 9’a 3-1 yenilmesi.

Yine Daily Dot’un kaynağına göre takım kadrosunun yönetimi IWillDominate’e verildi ve Xpecial’ın gönderilmesi kararının arkasındaki kişi de o. Oyuncunun takıma yeni kan getirmek istediği belirtilirken, Xpecial’ın yerine gelecek oyuncunun LCS’ten düşen Team Dragon Knights takımının destek oyuncusu Smoothie olacağı söylenmekte. Hatırlanacağı üzere Team Dragon Knights sezon başında kadrosundaki Koreli oyuncuların vize alamaması yüzünden problem yaşamış, problem çözülse de çok geç olduğundan takım ligi son sırada bitirmişti. Söylentiye göre IWD, Xpecial’ın artık eskisi kadar iyi bir destek oyuncusu olmadığını düşünüyor ve takımın LCS’te yüksek seviyede performans gösterebilmesi için oyuncunun takımdan ayrılması gerektiği konusunda kararlı.

Tüm bu dedikoduları bir kenara koyduğumuzda Xpecial’ın takımdan ayrılması gerektiği konusunda takımın ya da bu durumda IWD’nin hakkı olduğunu söyleyebiliriz. Takım orta-alt koridor odaklı bir takım olmasına rağmen en kötü performans sergileyen oyuncu olan Xpecial, özellikle de Cloud 9 serisinde kritik hatalar yaptı. Dünya yıldızı bir nişancı ile oynamasına rağmen Team Liquid’in beklediği kadar oyuna katkı koyamayan oyuncunun öyle ya da böyle takımdan ayrılması hiç kimseyi şaşırtmayacaktır. Öte yandan takıma gelecek destek oyuncusu olacağı söylenen Smoothie ise büyük bir soru işareti. TDK’nın LCS’ten düşmesi bir dezavantaj olarak gözükürken, lig süresince öne çıkmayan, pasif ve kararsız bir oyuncu olarak gözlemlenmesi, TL’nin seçimi konusunda kafaları karıştırıyor.

Tüm bunlar hala “dedikodu” statüsünden öteye geçmemişken, takımdan ya da IWillDominate’ten herhangi bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir