League of Legends

xPeke emekli olmayacağını açıkladı

Origen takımının efsanevi orta koridor oyuncusu xPeke, emekli olacağına dair dedikoduları yalanladı ve böyle bir düşüncesi olmadığını açıkladı.Geçtiğimiz haftalarda çıkan dedikoduların asılsız olduğunu ve dedikoduları çıkaran yazarın kendisi ile röportaj yapmak istediğini, kendisinin reddettiğini ve yazarın istediğini yazdığını söyleyen xPeke’nin Origen ile harika bir sezon geçirmesi ve performansını sürekli olarak üst düzey tutması da, dedikoduları yalanlar nitelikteydi.

Başarılı orta koridor oyuncusu, Sezon 1’den beri sahnede bulunmakta. Sezon 1’de Fnatic ile Dünya Şampiyonu olan oyuncunun, Sezon 3’te League of Legends sahnesine damga vuran orta koridor oyuncularından birisi olduğunu da belirtmekte fayda var. Froggen ve Alex Ich ile Avrupa’nın orta koridor oyuncuları ile ünlenmesinde katkısı olan xPeke, hali hazırda Origen ile playofflarda 2. olarak Dünya Şampiyonası’na gitme adına büyük bir adım attı.

LCS’e bu sene yükselen Origen, normal sezonu 2. olarak bitirerek playofflara yarı finalden katılma hakkı kazanmıştı. Fnatic’ten eski takım arkadaşı Soaz ile Origen’de tekrar buluşan xPeke, aynı zamanda organizasyonun da sahibi. Hem takımı yönetip hem de aktif bir oyuncu olarak oyununu üst seviyede tutmakta zorlandığı dedikodularının aksine, xPeke bütün bir mevsim boyunca orta koridorda rakiplerine üstünlük kurarak kendisinde hala oynama isteği olduğunu belirtmiş oldu.

2015 Dünya Şampiyonası’na gitmek için Bölgesel Eleme Turnuvası’nda mücadele edecek olan Origen, Roccat-Giants eşleşmesinin kazananı ile yarı finalde karşılaşacak. Eşleşmeyi kazanması durumunda finalde Unicorns of Love ile karşılaşacak olan Origen, turnuvanın da favorisi olarak gösteriliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir