League of Legends

xPeke emekli oluyor

League of Legends’ın en sevilen oyuncularından olan ve bir ikon haline gelen Enrique “xPeke” Cedeño, kendisine yakın kaynaklardan sızan habere göre Dünya Şampiyonası’ndan sonra emekli olmayı düşünüyor.

Fnatic ile kazandığı Dünya Şampiyonası sonrası ünlenen ve zamanla daha da popüler olan oyuncu, takımdan ayrıldıktan sonra Origen takımını kurmuştu. Origen ile Avrupa LCS’e yükselmeyi başaran ekip şu an Avrupa’nın en önemli takımlarından birisi. LCS’deki güzel performansının ardından, ekip, hedefini Dünya Şampiyonası’na çevirmişti. Sızan bilgiler xPeke’nin bir süredir takımıyla Dünya Şampiyonası’nda mücadele ettikten sonra emekliye ayrılıp, takımın sahibi olarak kalmayı düşündüğü yönünde. Bu durum aslında çok da fazla yabancı olduğumuz bir durum değil. Daha önce Avrupa’dan Carlos “Ocelote” Rodriguez oyunculuk kariyerini bitirip takımı Gamers2’nun başına geçmişti. Bir başka örnek ise Amerika’dan Andy “Reginald” Dinh ve George “HotshotGG” Georgallidis. Daha önce TSM’de oynayan Reginald oyunculuğu bırakıp takımın başında görev almaya geçerken, aynı şekilde CLG sahibi HotshotGG de bu durumu yaşamıştı. Bir başka konu ise xPeke dünya şampiyonasından sonra emekli olursa yerine hangi oyuncunun geçeceği yönünde. Sızan diğer bilgilere göre olası xPeke ayrılığı ardından yerine Avrupa LCS Yükselme Ligi takımlarından Dignitas.EU oyuncusu Chres “Sencux” Laursen ve Gamers2 oyuncusu Luka “Perkz” Perkovic’in düşünüldüğü yönünde.

Şimdilik kesin bir şey yok gibi gözükse de önümüzdeki aylarda Origen ve xPeke adına önemli gelişmeler yaşanacak gibi gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir