League of Legends

xPeke orta koridora geri dönüyor

flickr.com/lolesports

Geçtiğimiz günlerde kadrosu belirlenen Origen’de bir sürpriz daha yaşandı. Koreli Mickey’i transfer edeceği söylenen takımda xPeke, orjinal rolü olan orta koridora geri dönüyor. Takımdan henüz resmi bir açıklama yapılmasa da bu hamlenin gerçekleşmesi hemen hemen kesin. 

Güncelleme: (22:20) Neredeyse kesin gözüyle bakılsa da bazen bilgiler yanlış çıkabiliyor. Espor medyasının en güvenilir kaynaklarından The Score’u göstererek yaptığımız haber doğruluk niteliği taşımamaktadır. xPeke’nin yerine Origen’de bu mevsim “NaeHyun” oynayacak. Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.

Sezon arası transfer dönemi EU LCS adına da eğlenceli bir şekilde devam ediyor. Liglerin başlamasına çok kısa bir süre kala takımlar kadrolarını açıklarken, hayranları tarafından çokça spekülasyona maruz kalan Origen’in 2017 Bahar Mevsimi kadrosu belli oldu. Takımdaki oyuncular şu şekilde:

  • Üst koridor: Satorius
  • Orman: Wisdom
  • Orta koridor: xPeke
  • Nişancı: Tabbz
  • Destek: Hivva

Birçok EU CS takımında oynayan ve LCS kalibresinde bir oyuncu olduğu belirtilen Satorius, Origen ile profesyonel espor kariyerini bir üst seviyeye taşıyacak. EU CS ekiplerinden Schalke 04 ile sözlü bir anlaşmaya varan oyuncu, Origen’e transfer olabilmek için karar değiştirdi. Takımın orman oyuncusu ise daha önce KOO Tigers, Giants ve Misfits takımlarında forma giymişti. Takımın alt koridorunda ise Tabbz ve Hivva bulunuyor. Lemondogs ile Worlds 2013’te mücadele eden Tabbz, Alliance takımında kariyerinin zirvesini yaşamıştı. Bir süre profesyonel sahneden uzak kalan oyuncu, daha önce EU CS takımlarında mücadele eden Hivva ile Origen’in şampiyonluğu için mücadele edecek.

Takımın orta koridorunda ise daha önceden Mickey’in olacağı belirtilmişti. Oyuncunun ROX Tigers’a olan transferi bu pozisyonu boşaltırken, TheScore Esports’un haberine göre Origen’in sahibi ve kurucusu xPeke profesyonel kariyerine geri dönüyor. LCS kuralları gereği oyuncu olduğu için takımın koçu ya da menajeri pozisyonlarında oynayamayacak olan xPeke’nin bu kararı tüm hayranlarını heyecanlandırdı. 2016 ASE’de de görüldüğü üzere disiplinli bir çalışma ve mentaliteyle hala Avrupa’nın en iyi orta koridor oyuncularından birisi olduğunu kanıtlayan xPeke, EU LCS’e heyecan getirecektir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir