League of Legends

xPeke’nin yeni takımı ve oyuncuları belli oldu

Batı Avrupa sunucusu deyince akla gelen birkaç takım vardır. Fakat şüphesiz ki en popüleri ve köklüsü Fnatic takımı. Sezon 1’deki Dünya Şampiyonluğu ve her LCS sezonunu ilk 3’te tamamlamalarıyla takım bir marka haline geldi. Ne var ki son zamanlardaki Fnatic,  hayranlarının beklentisinin çok altında mücadele ediyor. Kabul edilebilir bir LCS sezonundan ve Dünya Şampiyonası’ndan sonra takım ile ilgili bir çok dedikodu ortaya çıkmıştı. Şimdiye kadar bu dedikoduların hepsi tuttu. Geçtiğimiz günlerde de takımdan ayrılan yıldız orta koridor oyuncusu xPeke, sonunda hayallerine kavuştu ve sahibi olacağı takımı açıkladı: Origen.gg

Takımın alt koridoru ise Jesper “Zvanillan” Svenningsen ve Alfonso “mithy” Aguirre’den oluşmakta. Bilindiği üzere mithy’nin Riot tarafından “ban”ı geçtiğimiz günlerde kaldırıldı. Zvanillan(eski nicki ile niels) Batı Avrupa sunucusunda en yetenekli 3 saldırı gücü taşıyıcısından biri olarak görülüyor. Takımın orman oyuncusu ise geçtiğimiz dönem boyunca Kuzey Avrupa sunucusunda faaliyet gösteren Team SoloMid’den ayrılan Maurice “Amazing” Stückenschneider olarak duyuruldu. Takımın koçluğunu ise xPeke ile yakın arkadaş olan, eski profesyonel orman oyuncusu Aranea olacağı da kesinleşti.

Son olarak üst koridor oyuncusu için bir çok isim geçmekte. Bununla birlikte en güçlü adaylar ise Gambit’ten geçtiğimiz dönem ayrılan AlexIch ve hala Fnatic takımının oyuncusu olan sOAz.

Elbette ki takımın başarılı olup olamayacağını bilemeyiz, fakat AlexIch iddiaları gerçekleşirse, Batı Avrupa’nın göreceği ilk gerçek “Rüya Takımı” olabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir