League of Legends

Yahoo Esports kapatıldı

Dünya espor basının önemli parçalarından birisi olan Yahoo Esports, dün yapılan bir duyuru ile yarından itibaren operasyonlarını durduracağını açıkladı. 

Büyük yayın kuruluşlarının espora girmesi sadece ülkemizde değil dünya çapında da önyargı ile karşılanan bir durum. Daha önce de ESPN için böyle bir düşünce oluşmuş fakat kurum oldukça iyi bir şekilde espor medyasını kotarmıştı. Aynı görüş Yahoo için de oluşmasına rağmen ekibin başına Travis Gafford’un getirilmesi topluluğun güveninin kazanılmasında büyük bir faydası oldu. NA ve EU LCS’in yanı sıra özellikle LPL haberleri ile fazlasıyla takip edilen site, video tarafında da oldukça başarılı içerikler üretiyordu. Late Night League adı verilen ufak bir talk show programı dahi üreten Yahoo, Kelsey Moser ve Emily Rand gibi analiz konusunda kendilerini bir başka büyük kuruluş olan TheScore’da kanıtlayan yazarları da ekibe dahil etmişti.

Yahoo’nun kapatılması topluluk tarafından üzüntüyle karşılandı. Paylaşılan duyuruda şirketin Oath tarafından satın alındığı ve bunun sonucu olarak Yahoo Sports kısmının büyütülmesinin amaçlandığı, dolayısıyla espor biriminin kapatılacağı belirtildi.

Travis, Rand ve Moser’ın bir sonraki durağı ise henüz belli değil. Fakat işini bu kadar kaliteli yapan espor içerik üreticilerinin kısa bir süre içerisinde kendilerine yeni bir yuva bulacağını tahmin edebiliriz. Biz de Yahoo Esports ekibine şu ana kadarki eforlarından dolayı teşekkür ediyor ve gelecek için bol şans diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir