League of Legends

YamatoCannon, Team Vitality’nin başına geçti

Sezon sonunda Spylce’tan ayrılan Jacob “YamatoCannon” Mebdi, EU LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde Team Vitality’yi çalıştıracak.

Bahar Mevsimi’nde istediği sonuçları alamayan ve B grubunu üçüncü sırada bitirdikten sonra çeyrek finallerde Misfits’e mağlup olup playoff’larda kısa sürede saf dışı kalan Splyce, sezonun ardından koç YamatoCannon ile yolların ayrıldığını duyurmuştu. Genç koçun oyun stilinin artık işe yaramadığını ve takım ismini daha iyi yerlere getirmek için bu hamleyi yapmak zorunda olduklarını belirten Spylce yönetimi, YamatoCannon’dan boşalan koltuğa kimi getirileceklerini ise açıklamamıştı. Bunun ardından hangi takımın başına geçeceği merak konusu olan koç için Fnatic ile görüşme halinde olduğu dedikoduları sahneyi meşgul etmeye başlamıştı. Dün akşam saatlerinde Team Vitality tarafından yapılan açıklama sonrası takipçilerin merakı giderildi ve YamatoCannon’ın yeni takımı belli oldu.


Buna göre geçtiğimiz sezon Origen’in çok kötü olması sayesinde grubunu dördüncü sırada bitirerek ligde kalmayı başaran Vitality, önümüzdeki sezon için YamatoCannon’ı baş koç pozisyonuna transfer etti. Kötü gidişattaki takıma genç ancak tecrübe sahibi koçun neler getireceği ise merak konusu.

3 Yorum

3 Comments

 1. Soner

  6 Mayıs 2017 at 08:18

  Hatta takımından ayrıldığı haberleri ortaya çıktığında fnatic ile iş yapamayacağını çünkü tecrübesiz olduğunu belirttiğiniz bir bölüm vardı.

  • Enes Altunbaş

   Enes Altunbaş

   6 Mayıs 2017 at 19:55

   Merhaba. YamatoCannon genç, ancak Splyce ile EU LCS gibi çok önemli bir ligde geçirdiği bir yılın ardından tecrübe sahibi olarak nitelendirebileceğimiz bir koç haline geldiğini düşünüyorum. Sözünü ettiğiniz diğer haberde de tecrübe konusunda eleştiri yapmamıştık. Kalitesini, oyun tarzını değerlendirmiştik.

 2. Soner

  6 Mayıs 2017 at 08:16

  Genç ancak tecrübesiz bir isimdir kendileri,bir yazım hatası var (efenim)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir