League of Legends

Yeni bağımsız profesyonel bölge Vietnam, Rift Rivals’ta rakibimiz olacak

Geçtiğimiz yıllarda Güneydoğu Asya Ligi GPL’de mücadele eden Vietnam, bundan böyle bağımsız bir profesyonel bölge sayılacak.

Temsilcileri GPL’de son dört sezonda da şampiyonluk yaşayan Vietnam, artık bağımsız bir bölge. Yer aldığı bölgenin en kuvvetli takımlarına sahip olan ve geçtiğimiz yıl MSI ile Worlds’te Gigabyte Marines ile ciddi başarılar elde eden Vietnam’ın bu tutarlı ilerleyişi bağımsız bir profesyonel bölge olmasıyla ödüllendirildi. Bu gelişme önemli gelişme, ülke takımlarını etkilediği kadar diğer bölgeleri de etkiliyor. Peki artık uluslararası turnuvalarda ön eleme aşaması bileti kazanan Vietnam bölgesinin bu durumu sahnede neleri değiştirecek?

İlk olarak bu gelişmenin bizi nasıl etkilediğine değinmekte fayda var. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Rift Rivals etkinliğinde bundan böyle bizim grubumuzda Vietnam bölgesi de yer alacak. Yalnızca Rusya ile karşılaştığımız turnuvada artık toplamda üç bölge şampiyonluk mücadelesi verecek. Bunun yanı sıra Brezilya, Rusya, Japonya, Latin Amerika Kuzey, Latin Amerika Güney, Okyanusya, Güneydoğu Asya ve Türkiye temsilcilerinin MSI’da en iyi performans gösterenine verilen ekstra ön eleme yeri de bundan böyle Vietnam’ın olacak. Bu yıl eskiye göre rahatlıkla seviye atladığını söyleyebileceğimiz ligimiz bu durumdan ciddi yara alacağa benziyor zira Worlds’e iki takımla katılma ihtimalimiz oldukça yüksekti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir