League of Legends

Yeni Galio’nun yetenek seti belli oldu

Önümüzdeki haftalarda büyük bir değişikliğe uğrayacak olan Galio’nun yeteneklerini gösteren yeni bir video yayınlandı.

Son günlerde gündemi en çok meşgul eden şey şüphesiz ki Galio güncellemesi. Yapılan açıklamalar doğrultusunda güncellemenin şimdiye dek görmediğimiz büyüklükte olacağını öğrenmiştik ve bu akşam itibariyle şampiyonun yeni yetenek setini görme imkanı bulduk. Reav3’in değişiklikler hakkında verdiği bilgilerle birlikte videoyu değerlendirdiğimizde şampiyonun ne kadar OP olacağını ve oyuna eklenir eklenmez profesyonel sahnede yerini alacağını tahmin etmek zor değil. Bu yeni yeteneklere birlikte göz atalım:

Şampiyonun pasifi, henüz içeriğini öğrenme fırsatımız olmadığı için, alan hasarı veren bir düz vuruş gibi görünmekte. Muhtemelen bekleme süresi olacak olan bu pasif, Galio’yu güçlü bir hale getirecek. Şampiyonun Q yeteneği ise, tıpkı Diana’nın Q’su gibi ay şeklinde bir atış, ancak Galio bunu çift taraflı bir şekilde yapıyor. Ayrıca yetenek, isabet ettiği rakibe belli bir süre hasar vermeye devam ediyor.

Yetenek setinde büyük bir değişikliğe gidilen Galio’nun W yeteneği, tıpkı eski ultisi gibi alan etkili sersemletme ve hasar özelliklerine sahip. Bunun yanında eskiden sabit kalmak zorunda olan ve etkilediği şampiyonlardan düz vuruş yiyen Galio, bunu artık hareket ederek ve hasar almadan yapma şansına sahip. Tek başına bu değişiklik bile şampiyonu oldukça işlevsel hale getirmeye yetiyor. E yeteneği ise Vi’ın Q yeteneği gibi ileri doğru atılıyor ancak Galio, ekstradan yoluna çıkan rakipleri havaya da fırlatacak.

Son olarak, güncelleme Galio’ya inanılmaz bir R yeteneği kazandıracak gibi duruyor. Şampiyonun ultisi Reav3’in söylediğine göre Shen ultisi gibi takım arkadaşları üzerinde kullanılıyor. Ancak yeteneği aktif ettikten sonra gittiği alanda büyük bir hasar bırakan ve rakiplerini havaya fırlatan Galio, bunu çok daha hızlı ve muazzam bir görsel efektle yapıyor. Ayrıca Galio’nun takım arkadaşı, şampiyon ultisini kullandıktan sonra hareket ettiği takdirde ultinin uygulanacağı alan değişmiyor, yani ulti kullanıldığı anda şampiyon neredeyse Galio oraya uçuyor ve alandaki rakipleri kitle kontrolüne maruz bırakıyor. Yetenek setini aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir