League of Legends

Yeni Avrupa LCS takımı Team Vitality duyuruldu

LCS’teki yerini satışa çıkaran Gambit’i satın alan Team Vitality, Avrupa LCS’in en yeni takımı oldu. Ligde mücadele edeceklerini duyuran organizasyon, takımın destek oyuncusunun Kasing olacağını duyurdu.

PC oyunlarına League of Legends ile giriş yapan Team Vitality, Call of Duty, FIFA 16 gibi konsol oyunlarında oldukça başarılı ve meşhur bir organizasyon. Gambit Gaming’in LCS’teki yerini satın alan takım, diğer sahnelerde sergilediği profesyonelliği League of Legends’a taşımak istiyor. İlk olarak H2K takımından Kasing’i transfer eden takım, Avrupa LCS’te ilk 3’ü hedefliyor.

H2K’de harika bir 2015 sezonu geçiren Kasing, Avrupa’nın ilk üç destek oyuncusundan birisi olarak gösteriyor. Takımda shotcalling görevini de üstlenen yıldız oyuncu, sezon bittikten sonra H2K’den ayrıldığını açıklamıştı. Intel Extreme Masters San Jose turnuvasında Team SoloMid’te mücadele etmişti. Turnuvada görece iyi oynayan Kasing, Team SoloMid’te kalmamayı seçti ve Avrupa geri döndü.

Takımın geri kalan kadrosu hakkında ise bir çok dedikodu dolaşıyor. En sık duyulan kadro ise Cabochard-Shook-Nukeduck-Hjarnan-Kasing şeklinde. Cabo ve Nukeduck’ın eski takımlarından ayrıldığı geçtiğimiz hafta kesinleşmişti. H2K takımında beraber oynayan Hjarnan-Kasing ikilisinin Vitality organizasyonunda tekrar beraber oynama ihtimali ise oldukça yüksek gözüküyor. Takımın ormancısı olacağı söylenen Shook’un ise Alliance’ta oynarken yeteneğini kanıtladığını söyleyebiliriz. Son olarak Copenhagen Wolves takımında oynayan Shook, takımın son haftalardaki performansında büyük pay sahibiydi.

Gambit Gaming ise yaptığı açıklama ile takımdaki tüm oyuncuların ve koç kadrosunun takımdan ayrıldığını belirtti. Sezon 2’de fırtına gibi esen Moscow 5 efsanesi de böylelikle bitmiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir