League of Legends

Yeni rünler tanıtıldı

Riot Games

Her sene ciddi değişiklikler yaşayan League of Legends, sezon 8 öncesi bir kez daha köklü bir yeniliğe gidiyor. Uzun bir süre önce bedava olacağı açıklanan yeni rünler bugün resmen paylaşıldı.

Heyecanlı bekleyiş son buluyor. League of Legends oyuncularının ciddi miktarda emek vererek satın aldığı rünler, sezon 8’den itibaren artık bedava olacak. Yeni rünler üzerinde çalıştığını belirten ve her hafta yeni bir tanesini topluluğa açıklayan Riot, sezon öncesi yamasına hazırlık amacıyla yeni rünleri tanıttı.

Bildiğiniz üzere artık rünler ve kabiliyetler birleşti. Artık herhangi bir ücret vermeden hepsini kullanabileceğiz. Yeni rün ağaçları beşe ayrılıyor: İsabet, Hakimiyet, Büyücülük, Azim ve İlham. Her ağaçta yeni üç adet rün bulunuyor. Büyük rünlerin yanı sıra kabiliyetlerden ilham alınarak tasarlanan küçük rünler de bulunuyor. Oyunda birincil rün sıramızın yanı sıra ikincil rünler de seçeceğiz.

Güçlendirilmiş saldırılar ve sürekli hasar temalı İsabet ağacındaki yeni rünler Saldırıya Devam, Ölümcül Tempo ve Ayağı Çabuk. Saldırıya Devam bize aynı şampiyona saldırdığımızda sınırsız saldırı gücü biriktirmemizi sağlarken, Ölümcül Tempo ise bir şampiyona hasar verdikten 1.5 saniye sonra saldırı hızımızı ciddi oranda arttırıyor ve saldırı hızı sınırımızı da kaldırıyor. Ayağı Çabuk ise şu anda hali hazırda kullandığımız Kumandanın Kan Hükmü’ne çok benziyor. Saldırmak ve hareket etmek enerji biriktirmemizi sağlıyor ve 100 yüke ulaştığımızda iyileşme etkisi ve hareket hızı kazanıyoruz.

Hakimiyet ağacındaki rünler ise Elektrik Ver, Yırtıcı ve Kara Hasat. Elektrik Ver şu an kullandığımız Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü ile aynı. Yırtıcı ise hareket hızını arttırıyor ve bir sonraki saldırının daha güçlü olmasını sağlıyor. Kara Hasat buradaki en ilginç rün. Şampiyon öldürdükçe onlarda ruh topluyoruz ve topladığımız ruh sayısı kadar saldırı gücümüz de artıyor.

Büyücülük ağacındaki yeni rünler de Aerie’yi Çağır, Sihirli Yıldız ve Sürat Coşkusu. Aerie’yi Çağır’da saldırılarımız ve yeteneklerimiz rakibe isabet ettiğinde Aerie de bu rakibe giderek hasar veriyor. Kalkan ve iyileştirme güçlerimiz bir takım arkadaşımıza ise kalkan sağlıyor. Sihirli Yıldız ile bir şampiyona yetenek isabet ettirdiğimizde rakibe bir meteor gönderiyor. Bu, Jhin gibi şampiyonların sıklıkla tercih edeceği bir rün olabilir. Son olarak Sürat Coşkusu da 3 saldırı ya da yetenek isabet ettirdiğimizde bize hareket hızı sağlayacak.

Azim ağacı ise dayanıklılık ve kitle kontrolü etkilerini odak alıyor. Hortlağın Pençesi şu an kullandığımız kabiliyet ile aynı özellikleri taşıyor. Muhafız ile bir takım arkadaşımıza tıkladığımızda kendisine kalkan sağlarken, Artçı Şok ile rakibe kitle kontrolü uyguladığımızda defans değerlerimiz artıyor ve rakibe anlık hasar veriyoruz.

Son olarak İlham ağacında ise Buzul Takviyesi ve Usta Sihirdar bulunuyor. Buzul Takviyesi rakip şampiyona yaptığımız ilk saldırıda onu yavaşlatmamızı sağlıyor. Aynı zamanda bir eşya ile rakibi yavaşlattığımızda bir buz oku gönderiyoruz. Usta Sihirdar’dan ise daha önce bahsetmiştik.  Sihirdar Büyüsü’nü oyun içerisinde değiştirmemizi sağlayan rün, oldukça ilginç kullanımlara gebe. Son olarak bu ağaçta henüz açıklanmayan bir rün daha bulunuyor.

Gelelim herkesin merak ettiği sorulara. Sezon öncesi dönem 8 Kasım‘da başlayacak. Dolayısıyla yeni sezon ise Ocak 2018‘de başlıyor. Seviye atlama değişikliklerini de getiren Riot Games, her oyundan sonra mavi öz almayacağımızı, sadece seviye atlarken kapsüllerden gelen mavi öz alacağımızı belirtiyor. Daha fazla detay için Riot Games’in sezon öncesi duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir