League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Jhin duyuruldu

League of Legends bir süredir merakla beklenen yeni şampiyonu Jhin, Riot Games tarafından duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde LoL’ün yeni şampiyonun Jhin olacağı yönünde birçok teori ortaya çıkmıştı. Teorilerin üzerinden çok fazla süre geçmeden Riot Games yeni şampiyonun duyurusunu yaptı.

Genel anlamda baktığımızda League of Legends’ın 2016 sezonuna birçok yenilik ve değişiklik ile girdik. Bu değişikliklerin en büyük parçası da saldırı gücü taşıyıcıları olmuştu. Oyunda artık daha fazla ön plana çıkan saldırı gücü taşıyıcılarının son yeni üyesi ise Jhin oldu. Şimdi yeni şampiyonun yeteneklerine geçelim.

Pasif: Jhin, Suflör adındaki silahına dört mermi doldurur ve dördüncü atışı her zaman kritik vuruş yaparak hedefin eksik can miktarına bağlı olarak fazladan hasar verir. Mermilerinin dördünü de ateşledikten sonra silahını tekrar doldurmak için ara verir.
Jhin’in kritik vuruşları normale göre biraz daha az hasar verir ve saldırılarının hızı, saldırı hızı değerine bağlı olarak artmaz. Onun yerine dükkândan aldığı eşyalar ve rünler üzerinden edindiği saldırı hızı ve kritik vuruş ihtimali, Jhin’e saldırı gücü kazandırır. Ayrıca yaptığı kritik vuruşlar, saldırı hızına bağlı olarak kısa bir süre hareket hızı kazanmasını sağlar.

Q Yeteneği – İlham Ateşi: Jhin, yakınında hedef aldığı rakibine bir bomba atar. Bomba hedefe isabet ettikten sonra yakındaki en fazla dört rakibe daha seker. Eğer isabet ettiği rakiplerden biri katledilirse, İlham Ateşi diğer rakiplere fazladan hasar verir.

W Yeteneği – Trajedi: Pasif: Jhin’in normal saldırıları ve Esaret Çiçeği’nden veya takım arkadaşlarından herhangi bir şekilde hasar alan rakip şampiyonlar, birkaç saniyeliğine işaretlenir.
Aktif: Jhin’in yaptığı olağanüstü uzun menzilli atış, hedeflenen doğrultudaki bütün minyonlara ve karşılaştığı ilk rakip şampiyona hasar verir. Atışın isabet ettiği şampiyon önceden işaretlenmişse kısa süreliğine yerine sabitlenir ve Jhin anlık hareket hızı kazanır.

E Yeteneği – Esaret Çiçeği: Jhin, kurulduktan sonra görünmez hâle gelen bir tuzak kurar. Üzerinden geçen rakip şampiyonlar tuzağı tetikler. Tuzak tetiklendiğinde bu şampiyonları ortaya çıkarır, Trajedi ile işaretler ve geniş bir yavaşlatma alanı meydana getirir. Kısa bir aranın ardından tuzak patlar ve patlama alanındaki bütün rakiplere hasar verir.

R Yeteneği – Son Perde: Jhin, silahını tam olarak kurduktan sonra hedef doğrultuda nişan alır ve çok büyük bir alandaki bütün işaretli hedefleri ortaya çıkarır. Ardından, isabet ettiği ilk rakip şampiyonda durarak kurbanının yavaşlamasını ve eksik can miktarına bağlı olarak hasar almasını sağlayan dört mermi ateşleyebilir. Jhin’in Son Perde ile yaptığı dördüncü ve son atış, büyük oranda fazladan hasar verir ve kesin kritik vuruş yapar.

Yeni şampiyon Jhin’in yetenek seti bu şekilde. Pasifi sayesinde her dört normal saldırıda bir kazanılan hareket koridor safhasında çok işe yarayabilir. Q yeteneği hasar anlamında ciddi bir potansiyele sahip. Bu yeteneğin kritik noktası ise hedefe isabet ettikten sonra sekmesi ve sektiği rakibi katletmesi durumunda fazladan hasar vermesi. Yani koridor safhasında bu yetenek ile minyonlara son vuruş yapıp rakip şampiyona bombayı isabet ettirerek ciddi bir hasar sağlayabiliriz. W yeteneği Trajedi hem pasif hem de aktif özelliğe sahip. Pasifi sayesinde normal saldırı, E yeteneği veya dost şampiyondan hasar alan rakipleri işaretliyor. Yeteneğin aktif özelliği ise işaretlenmiş olan rakip şampiyonları birkaç saniyeliğine yerine sabitleme özelliğine sahip. Jhin’in E yeteneği görünmez bir tuzak bırakıyor ve bu tuzağa basan rakipleri hem işaretliyor hem de yavaşlatıyor. Buradaki kritik nokta tuzakların görünmez olması ve bir süre sonra patlayarak hasar vermesi. Ayrıca çalılara konacak olan bu tuzaklar olası bir ormancı baskınına karşın büyük rol oynayacaktır. Yeni şampiyonun ultisi için şimdiden oyundaki en OP diye tabir ettiğimiz ultilerden olduğunu söyleyebiliriz. Çok büyük bir menzile sahip olan bu ulti aynı zamanda gizli rakipleri de açığa çıkarıyor. Dört vuruş yapabildiğimiz yeteneğin en can alıcı noktalarından biri de eksik cana göre hasar vermesi. Bu yüzden az canla kaçan rakipleri avlamak için Jhin’in ultisi birebir olacak gibi gözüküyor.

Yeni şampiyon Jhin’in ne zaman çıkacağı hakkında henüz bir bilgi olmasa da kısa süre içerisinde oyundaki yerini alması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir