League of Legends

Yeni şampiyon Zoe’nin yetenekleri duyuruldu

Riot Games

Worlds 2017 sırasında paylaşılan bir fragmanla tanıştığımız League of Legends’ın yeni şampiyonu Zoe’nin yetenekleri duyuruldu. League of Legends’da hiç alışık olmadığımız, Disney çizgi filmlerinden çıkmışa benzeyen görüntüsü ve tuhaf yetenekleriyle ortaya çıktığı anda oyuncuları direkt main yapma ve nefret etme taraflarında ikiye ayıran Zoe, bu akşam yayınlanan yetenekleriyle gerçekten de rakiplerini ciddi şekilde gıcık edecek gibi görünüyor.

Dilerseniz hiç uzatmadan Zoe’nin yeteneklerine bir bakalım.

Pasif: Pırıltı Şenliği

Zoe yeteneklerinden birini kullandıktan sonra, bir sonraki normal saldırısı ilave büyü hasarı veriyor.

Q: Uçarı Yıldız

Zoe ufak bir alana büyü hasarı veren ve pasifini uygulayan bir yıldız atar. Yıldız uçarken Q’ya tekrar basarak yıldızı kendi yakınındaki yeni bir konuma yönlendirebilir. Yıldızın düz bir hat üzerinde ilerlediği mesafe arttıkça verdiği hasar da artar.

W: Büyü Hırsızı

Rakiplerin sihirdar büyülerini ve eşyaların aktiflerini kullanmaları, uzun bir süre boyunca yerde kalan büyü küreleri düşürmelerine neden olur. Ayrıca Zoe’nin öldürdüğü bazı minyonlar da büyü küreleri düşürür. Bir büyü küresini almak, o büyüyü ya da eşya aktifini bir kere kullanabilmeyi sağlar. 

Zoe herhangi bir sihirdar büyüsünü kullanırken kısa bir süre için ilave hareket hızı kazanır ve en yakındaki rakibine (öncelik en yakınındaki rakipte olmak üzere) atışlar yapar. Her bir atışın pasifini tetikleme ihtimali vardır.

E: Hınzır Uyku Baloncuğu

Zoe ilk çarptığı hedefin üstünde patlayarak büyü hasarı veren ve isabet alan rakibi uyuşuk hale getiren bir top atar. Birkaç saniye sonra, uyuşuk rakipler kısa bir süreliğine uyuyakalır ve bir sonraki saldırıdan ya da büyüden fazladan hasar alırlar. Bir rakip her uyuyakaldığında, bu yeteneğin bekleme süresi azalır.

Baloncuk hiçbir şeye isabet etmezse, yerde kalıp bir tuzağa dönüşür. Duvarın üstünden atılırsa, kullanılma menzili artar.

R: Bi’ Ordayım Bi’ Burda

Hedeflenen konuma kısa bir süreliğine ışınlan, sonra geri ışınlan. Işınlanma sırasında yeteneklerini kullanabilir, normal şekilde saldırabilir ve duvarların arkasını görebilirsin ama hareket edemezsin.


Zoe’nin yeteneklerine baktığımızda, gerçekten de fragmandaki kadar etkileyici ve gıcık olduğunu görebiliyoruz. Zaten kendisi de çocuksu görünümüne rağmen oldukça yaşlı bir varlık ve tamamen kendini eğlendirmek için bu yeteneklere sahip.

Kat ettiği mesafeye göre hasarı artan Q’su, rakiplerilerin sihirdar büyülerini çalan W’su, önce uyuşturan, sonra uykuya daldıran E’si ve mükemmel bir ani atak, yakalama ve kaçış mekanizması olan, bununla birlikte 10/8/6 saniye gibi çok kısa bekleme süresine sahip ultisiyle yeni şampiyonun eğlenceli olduğu kadar çok da zor bir kite sahip olduğunu söyleyebilriz. Ustalaşmanın ciddi bir çalışma gerektireceği şampiyonla neler yapılabildiğini 7.23 yamasında göreceğiz. Zoe hakkında tüm bilgiler için Riot Games’in sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir