League of Legends

Yeni şampiyonlar Rakan ve Xayah duyuruldu

Riot Games

League of Legends’ın bir süredir dedikodusu yapılan ve ufak sızıntılarda isimlerine rastlanan yeni şampiyonları bu akşam itibariyle Riot Games tarafından resmen duyuruldu. League of Legends tarihinin ilk birbiriyle sinerjiye sahip olacak şekilde geliştirilen şampiyonları olma özelliğini de taşıyan Rakan ve Xayah, önümüzdeki yamalardan itibaren alt koridorda kendini göstermeye başlayacak.

İlk etapta şampiyonların yetenekleri duyurulmazken, ikilinin birbiriyle özel bir sinerjiye sahip olduğu bilgisi bile League of Legends topluluğunun heyecanlanmasına yetti. Gönülçelen Rakan ve Asi Xayah olarak duyurulan şampiyonlar birer Vastaya ve birbirleriyle sevgili. League of Legends’ın yeni Lore’unda yer alan bu Vastaya’lar, “hem insana hem de hayvana benzeyen, medeniyetin hiç haberdar olmadığı, enteresan ve bir o kadar da kendine has yaratıklar,” olarak geçiyor.

Sırasıyla destek ve ADC rollerinde göreceğimiz Rakan ve Xayah, birlikte özel bir sinerjiye sahip olmalarına rağmen ayrı ayrı da bir o kadar güçlü birer şampiyon olacak. İkilinin birlikte oynandığında “çok ufak” bir artısı olsa da, bu durum alt koridorda Lucian-Braum veya Twitch-Janna gibi uyumu iyi ikililere benzer bir artı olacak. Rakan mobil özelliğiyle öne çıkarken, sevgilisine önemli oranda koruma sağlayacak ve üstün kitle kontrol yetenekleri olacak. Xayah ise tüyden bıçaklar fırlatacak ve ultisini açtığında hedef alınamaz olacak.

Rakan ve Xayah’ın ilk bakışta öne çıkan özellikleri bu şekilde, şampiyonların yetenek setine ve detaylarına resmi siteden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir