League of Legends

Yenilenen Urgot Vadi’ye iniyor

Riot, uzun zamandır Vadi’ye hasret olan Urgot’u güncelledi. Güncellemenin hedefinde Urgot’u daha kullanılabilir kılmak ve şampiyonu metaya sokmak yatıyor.

En son geçtiğimiz sezon profesyonel arenada oynanan ve tekli derecelide de çok fazla seçilmeyen Urgot’un yetenek setinde değişikliğe gidildi. Vadi’de Dehşet Makinesi olarak nam salan ve üst, orta ve alt koridorlarda oynayabilme esnekliğine sahip olan Urgot’un yetenek seti güncellenirken şampiyonun görselliğinde de değişiklik yaşandı. Yapılan değişikliklerle Urgot’un koridor hakimiyeti arttırılırken şampiyonun ultisi sayesinde takım savaşı başlatması da kolaylaştırılıyor. Değişikliklerin önümüzdeki günlerde Vadi’ye inmesi planlanıyor.

Gelelim şampiyondaki değişikliklere. Urgot’un pasif yeteneği olan Dehşet Saçar, şampiyonun bacaklarıyla doğru orantıda değiştirildi. Yani, şampiyonun bacaklarıyla aynı yönde bir vuruş gerçekleştirildiğinde koni şeklinde fiziksel hasar veren alevler ileri saçılıyor.

Şampiyonun Asit Avcısı olarak bilinen eski Q yeteneği Çürüten Bomba olarak değiştirilirken kullanımı hemen hemen aynı şekilde kaldı. Urgot kendi seçtiği alana bir bomba bırakıyor ve bu bomba ilgili rakibe yapıştıktan sonra onları yavaşlatıyor ve Urgot’u hedef şampiyona kilitliyor.

Urgot’un Dehşet Üreteci olan W yeteneği de İmha olarak dönüştürüldü. Kilitlendiği rakip şampiyonlara öncelikli olmak üzere, kalkan kazanan Urgot, rakibine hızlıca ateş açmaya başlıyor. Bu aynı zamanda şampiyonun pasifini de tetikliyor.

Şampiyonun E yeteneği ise artık eskisi gibi kilitlendiği rakibe bomba atmıyor. Vi’nin Q yeteneğine benzer şekilde değiştirilirken E yeteneği, ileri atılarak rakibini arkaya savuruyor ve kısa süreliğine hedefi sersemletiyor. Yeteneğin ismi ise Horgörü.

Şampiyonun ultisi Ölümden Beter, yapısal olarak değiştirilirken eski ulti yeteneğindeki konum değiştirme özelliğini hâlâ sürdürüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir