League of Legends

YouthCREW, AURORA’yı yenmeyi başardı

2018 Kış Mevsimi sekizinci haftanın son maçında karşı karşıya gelen ekiplerden YouthCREW, AURORA’yı yenmeyi başardı. 

Seçim yasaklama ekranında AURORA’nın orta koridorda Sion’ı tercih ettiğini gördük. ÖTe yandan YC ise çok daha dengeli ve istedikleri şampiyonları almayı başardı. AUR’daki büyü hasarı eksikliği takımı karşılaşma boyunca zor durumda bıraktı.

Minyonları iterek yan koridorlara baskına gitmeyi seven Sion’ın erken oyunda minyon konusunda çok geri düşmesi, AUR’un bu planlarını bozdu. Takım, üst koridorda imza şampiyonu Gnar’ı alan Panky’yi beslemeye çalıştı, YC ise alt koridora odaklandı.

YC’nin maç boyunca yaptığı en iyi şeylerden birisi ejder kontrolünü çok başarılı bir şekilde sağlamasıydı. Tam tamına beş ejder hanesine yazdıran ekip Kadim tehditini rakibine hissettirdi. Maçın dönüm noktası orta koridordaki takım savaşıydı. 24. dakikada AUR iyi bir savaş oynamasına rağmen oldukça güçlenen ve rakibinin tüm kaynaklarını alan Madness’ın Tristana’sına üçte üç verdi. YC de altında geri düştüğü karşılaşmada Baron’u alarak bunu dengeledi.

Maç YC’nin bu hamlesinden sonra dahi ortada olmasına rağmen Tristana’nın dakikada 34’te full eşyaya sahip olması, YC’ye maçı getirdi. 33. dakikada bir kez daha Baron alan YC, alt koridordan yaptığı kuşatmada rakibini katletti ve karşılaşmayı da kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir