League of Legends

YouthCrew, Galakticos’u geçerek ligdeki ikinci galibiyetine ulaştı

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 3. hafta mücadeleleri devam ediyor. Günün ikinci karşılaşmasında gülen taraf YouthCrew oldu.

Ligin dibinden kurtulmak isteyen YouthCrew ile topluluk tahminlerini tersine çıkarmak isteyen Galakticos’un mücadelesinde seçim/yasaklama ekranı stratejik mücadele ile geçti. Ornn seçiminin ardından karşı seçimi Braum’u da kompozisyonuna dahil eden YouthCrew, Azir ve Xayah gibi hasar kaynaklarını da rakibinden alarak maç öncesi avantajlı konuma geçti. Galakticos ise Viking’in rahat olduğu Jarvan’ın yanına Caitlyn-Thresh alt koridorunu tercih etti.

Yavaş bir tempoda başlayan maç 10. dakika civarında hareketlendi. Alev ejderinin ardından Veux-J1mmy ikilisinin harika oyunuyla ilk kanı alan Galacticos ekibi, ilk kule altınını da cebine koyarak öne geçti. Ancak Galakticos’un maçtaki üstünlüğü birkaç dakika sürebildi. Bundan sonraki 15 dakikada ezici bir üstünlük ortaya koyan YouthCrew, Xico ve Madness’ın iyi performans gösterdiği maçta 25 dakika sonunda galip gelmeyi başardı. Sezon ortasında yapılan transfere ayak uydurup uyduramayacağı tartışılan Xico, dünkü kötü oyunundan sonra bugün YouthCrew adına umut vermeyi başardı. Bu sonuçla YouthCrew ligdeki ikinci galibiyetini alarak Galakticos ile puanını eşitledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir