League of Legends

YouthCREW, HWA Gaming’i devirerek ligdeki ilk galibiyetini aldı

Tatmin edici bir performansla HWA Gaming’i deviren YouthCREW, Şampiyonluk Ligi 2018 Kış Mevsimi’ndeki ilk galibiyetini aldı.

İlk günü mağlubiyetle kapatan YouthCREW ilk seçimden metanın güçlü şampiyonlarından Ornn’u kilitledi. HWA Gaming ise buna direkt olarak alt koridor ikilisini alarak karşılık verdi. Achuu’ya Varus veren ekip, Revanche içinse belki de şu an oyunun en güçlü şampiyonlarından Braum’u tercih etti. Üç tanklı bir kompozisyon kuran CREW, taşıyıcı olaraksa Tristana ve Azir seçti. HWA’nın Koreli yıldızı Ninja’nın da Kassadin aldığını gördük.

İlk günkü Royal Bandits maçında etkili olan Trix, CREW karşında da ilk dakikalarda aktifti. Kırmızısını alır almaz üst koridora giden tecrübeli ormancı, Elwind skorunu Armut’a bıraktı. İlk dakikalar tamamen alt koridorda geçti. Baskınlar ve Işınlanlar ile takım savaşlarının döndürüldüğü koridorda iki takım da tam olarak istediğini elde edemedi. 25. dakikada rakip ormancıyı nehirde yakalayan YouthCREW tüm kaynaklarını bu oyuncuyu kesmek için harcadı ve başarılı olup Baron güçlendirmesini aldı.

Bu dakikadan sonra CREW oyunda üstünlüğü ele aldı. Güçlendirilmiş minyonlarla alt koridor inhibitörünü düşüren ekip ardından yukarıya yöneldi. Kompozisyonu gereği rahat minyon temizleyemeyen HWA, savaş kovalama kararı almak durumunda kaldı. Ancak Achuu’nun bir eşya önünde olan Madness sayesinde oldukça güçlü durumda olan CREW bu kararı cezalandırarak oyunu bitirmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir