League of Legends

YouthCrew, HWA karşısında 40 dakika sonunda galibiyete ulaştı

Sekizinci haftanın açılış karşılaşmasında HWA Gaming ile karşılaşan YouthCrew, mevsim finallerinde yer almak adına önemli bir galibiyete imza attı.

Haftanın açılış maçında mavi tarafta yer alan HWA Gaming, ilk seçimden Xayah’ı kilitledi. YouthCrew cephesinden ise bu hamleye Skarner ve Sivir tercihleriyle karşılık verildi. Ormana Zac, desteğe Alistar ve üst koridora da Shen alarak tank ağırlıklı bir kompozisyona giden HWA, yeni transferi Xico’nun ellerine Anivia verdi. Crew’dan da yine tank ağırlıklı seçimler gördük. Yukarıya Ornn, desteğe de Braum alan ekip, orta koridorda Ziggs ve aşağıda Sivir ile adeta minyon canavarı bir kompozisyon kurdu.

Shen’in ultisi gelir gelmez alt koridorda aksiyon kovalayan HWA Gaming, Sıçra büyüsünü daha önce kullanan Zzus’u düşürerek ilk kan skorunu Achuu’ya bıraktı. Ardından orta koridorda çıkan beş kişilik savaşta üç skor alan rakibine alt koridor ikilisini düşürerek karşılık veren Crew, kulesini korumayı başardı. Birkaç dakika sonra aksiyonun merkezi bu kez üst koridordu. Yine beşe beş yapılan savaşı bu kez iyi oynayan taraf YC oldu. Rakipten iki skor alan ve kalanlarından da canını oldukça düşüren ekip, buradan kuleyi de alarak altın farkında öne geçti. Sürekli şekilde takım savaşları izlediğimiz mücadelede yarım saatin ardından rakip üsse baskı kuran HWA, çıkardığı kötü savaşın ardından önce üç skor, ardından da orta koridor inhibitörünü rakibe adeta hediye etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir