League of Legends

YouthCREW, Team AURORA karşısında haftanın ilk galibiyetine ulaştı

2018 Kış Mevsimi 6. hafta 2. günün açılış maçında karşı karşıya gelen YouthCREW ile Team AURORA mücadelesinden galip gelen taraf YouthCREW oldu.

Sıralamada birbirine çok yakın iki takımın karşılaşması oldukça çekişmeli geçti. AUR’un iki nişancı ve üç tank ile takım savaşı odaklı bir kompozisyon kurduğunu gördük. YC ise üst koridorda Vladimir, alt koridorda ise Caitlyn-Janna ikilisini tercih etti. AUR’un erken oyunu güvenli bir şekilde oynaması, güç patlamalarını beklemesi ve karşılaşmayı takım savaşlarıyla kazanması gerekiyordu. YC ise tamamıyla kuşatma odaklı, harita baskısını aktif ettiğinde mücadeleyi kazanbilecek şampiyonlar tercih etti.

AUR ne yazık ki kompozisyonunun gerektirdiği gibi oynamadı. Ormandaki Zac tercihi ilk dakikalarda Janna koridorunu kamplayıp Rain’e iki skor aldırsa da oyunun ilerleyen dakikalarında işlevsiz kaldı. Karşılaşmanın kırılma noktası AUR’un 14. dakikada alt koridora dört kişiyi göndermesiydi. Burada kuleyi alamayan ekip, Caitlyn’e iki skor verdi. Üstüne üstlük ilk kule kanını da alt koridorda YC’ye kaptırdı. YC rakibinin bu hatalarını çok iyi değerlendirdi ve büyük bir kartopuna dönüştü.

31. dakikada karşılaşmayı tamamlayan YC’de Madness ve Elwind’in harika bir oyun ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. AUR’da ise Rain iyi bir maç çıkardı fakat takım karar alma konusunda zaafları olduğunu gösterdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir