League of Legends

Yüksek elo maçlarını izleme özelliği 7.23 ile geri geldi

League of Legends oyuncularının uzun bir süredir geri gelmesini istediği yüksek elo maçlarını izleme, 7.23 yaması ile oyuna geri geldi. 

Henüz istemci ve oyun bu kadar modern değilken üç yıl önce oyuncuların en sık kullandığı özelliklerden birisi yüksek elo maçlarını izlemekti. İstemcinin sol üst köşesinde challenger oyuncuların karşılaşmaları ne çıkarılıyor ve her oyuncu bu karşılaşmaları rahatlıkla izleyebiliyordu. Bir süre sonra bu Riot Games tarafından yeni özellikleri öne çıkarmak için kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz güne kadar bu özelliğe herhangi bir şekilde erişemiyorduk. Oyuncular sadece challenger oyuncuların profillerine tıklayıp “Oyunu İzle” diyerek karşılaşmaları takip edebiliyordu. Daha sonra ise Riot Games bunu bir güvenlik açığı ortaya çıkardığı için kaldırmak zorunda kaldı.

Geri dönen “yüksek elo maçlarını izleme” özelliği ise Riot Games tarafından kaldırılan özellik ile aynı. Artık bu maçlara profil sayfamızda “dereceli” sekmesine tıklayıp challenger oyuncuların yanındaki ikona tıklayarak erişebileceğiz. Eskiden Elmas-challenger aralığındaki oyuncular izlenebilirken artık sadece challenger oyuncularını izleyebiliyoruz. Yeni oyuncular için oldukça faydalı olan bu özelliğin geri getirilmesi ise League of Legends topluluğu tarafından mutlulukla karşılandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir