League of Legends

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde oynayacak takımlar belli oldu

Lolespor

Nefes kesen bir rekabet ile Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi’nde normal sezonu yarıladığımız hafta itibariyle, Riot Games bu sene Yükselme Ligi’nde mücadele edecek takımları duyurduToplam altı takımın mücadele edeceği Yükselme Ligi 15 Şubat Çarşamba günü başlayacak ve beş hafta oynanacak. Tüm maçlar her çarşamba 17:00’da Riot Games’in Twitch ve Youtube hesaplarından yayınlanacak. Takımlar lig süresince birbiriyle ikişer kez karşılaştıktan sonra galibiyet-mağlubiyet oranına göre ilk dörde giren takımlar Yükselme Ligi Finalleri’ne katılacak.

Şampiyonluk Ligi tarihinin açık ara en çekişmeli ve gidişatı belirsiz sezonu büyük bir heyecanla devam ediyor. Aynı heyecan bu mevsim güçlü takımların bir araya geldiği Yükselme Ligi’nde de hiç eksilmeden sürecek gibi görünüyor. Hali hazırda çok güçlü kadroları izlediğimiz ŞL’deki kalite artışının bir alt kümeye de yansıdığını söylemek hiç yanlış olmaz.

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde yer alacak takımlardan üçü geçtiğimiz mevsim ŞL’den düşen, üçü de açık elemeleri geçerek hak kazanan takımlardan oluşuyor.

 • Çilekler (CLK) – 2016 Yaz Mevsimi
 • OYUNHİZMETLERİ E-SPOR KULÜBÜ (OHM) – 2016 Yaz Mevsimi
 • Team Turquality (TT) – 2016 Yaz Mevsimi
 • Atlas Adeks (ATL) – Açık Elemeler
 • P3P eSports (P3P) – Açık Elemeler
 • Team Vulture (TV) – Açık Elemeler

Takımlara baktığımızda ilk olarak Beşiktaş’ın yokluğu dikkat çekiyor. Beşiktaş.Oyunhizmetleri ismiyle 2016 Yaz Mevsimi’nde mücadele eden ve dünyada espora giren ilk spor kulübü olan Beşiktaş’ın League of Legends’daki akıbeti bugüne kadar bilinmiyordu. Yatırımlarını geri çekmiş gibi görünen köklü spor kulübümüzün Oyunhizmetleri’nin ŞL’ye çıkması durumunda yeniden lige dahil olması söz konusu olabilir.

Beşiktaş haricinde YL’ye çıktıklarını duyuran Massive Stroke ve Royal Bandits’in listedeki yokluğu da göze çarpıyor. Bu takımların yerine yeni bir isim olan Team Vulture ile ligimizin köklü ekiplerinden Atlas Adeks, Yükselme Ligi’nde mücadele edecek.

1 Yorum

1 Yorum

 1. lol haberleri

  13 Şubat 2017 at 21:43

  İyi Görünüyor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir