League of Legends

Zoe, 8.5 yamasında geri dönüyor

League of Legends’ta son zamanların en çok tartışma yaratan şampiyonu Zoe, kısa bir süre önce dengelenmesinin ardından 8.5 yamasında iyi bir güçlendirme alıyor. 

Son çıkan şampiyonların ya çok OP ya da çok işlevsiz yayınlanması alsında bir Riot Games klasiği. Güncelleme alan şampiyonlarda da aynı trendi görüyoruz. Swain işlevsiz kategorisindeyken Zoe’nin OP şampiyonlardan olduğunu söylemek mümkün. Yetenek kiti ile oyundaki en “kanser” şampiyonlar kategorisine birinci sıradan yerleşen Zoe, 8.4 yamasında aldığı nerf ile metadan tamamıyla düşmüştü. Seçim yasaklama ekranlarında dahi görülmeyen şampiyonun Q yeteneğinin hasarı azaltılmış ve minyon temizleme mekaniği hemen hemen ortadan kaldırılmıştı.

Geçtiğimiz gün yayınlanan PBE güncellemesinde ise şampiyonun tekrar güçlendiğine şahit olduk. Şampiyonun en büyük silahı Uçarı Yıldız’ın hasarı 45/60/75/90/105 (%+20 AP)’ten 50/75/100/125/150 (%60 AP)‘ye yükseltildi. Aynı zamanda yetenek artık direkt olarak hasar vermediği rakiplere ya da minyonlara %20 daha az hasar çıkartacak.

Bu tüm “Zoe main” oyuncular için harika bir haber. Q yeteneğinin bekleme süresi de değişmezken minyon temizleme mekaniğinin geri gelmesi şampiyonu tekrar metaya sokacaktır. Öte yandan mekanikleri geri gelse de şampiyonun eski haline göre daha az hasar çıkartacak oluşu da diğer oyuncuları mutlu edecektir. Tüm bu değişikliklerin PBE sunucunsa henüz test aşamasında olduğunu da not düşelim.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Sema

    2 Mart 2018 at 02:37

    Aman ne iyi haber :))

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir