League of Legends

Zoe’ye bir nerf daha geliyor

League of Legends’ın son çıkan şampiyonu Zoe, sahip olduğu hasara yönelik yapılan onca eleştirinin ardından 8.4 yamasında bir kez daha güçsüzleştirilecek.

Belki de mekanik anlamda son zamanlarda çıkan en iyi şampiyonlardan biri Zoe. Yerden sihirdar büyüsü toplaması olsun, Q yeteneğiyle oyuncuların geometri algısını geliştirmesi olsun, Riot Games bu şampiyonla her anlamda oyuna güzel bir yenilik katmış durumda. Ancak tüm bu güzellemeler Zoe’nin rakip takımı kanser ettiği gerçeğini değiştirmiyor. Tek bir yetenekle full canlı şampiyonları anında öldürmeyi başaran bir karakteri tabii ki oynayan kişi dışında kimse sevmez. Konuya el atan geliştiriciler, Zoe’ye 8.4 yamasında bir kez daha nerf getiriyor.

8.4’ün PBE’de denenmeye başlamasıyla Zoe’nin bir takım nerf’ler aldığını görmüştük. Q ve E yeteneğine önemli dengelemeler alan şampiyonun, artık minyonlardan Işınlan büyüsü çıkaramayacağı da açıklanmıştı. Konuyla ilgili haberimizde ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Dün ise Riot Games çalışanı Meddler, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile 8.4’te bir takım dengelemelerin daha olacağını duyurdu. Öncelikle pasifi sayesinde artık düz vuruşları biraz daha fazla hasar verecek olan şampiyonun, Q yeteneğinin hasarı ise her seviyede yaklaşık %20 oranında düşürülecek. Meddler açıklama sonrası şampiyonun 8.4 yamasında muhtemelen oldukça güçsüz olacağını da belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir