League of Legends

Zoe’ye ve Talon’a dengeleme geliyor

League of Legends’da son zamanların gözde şampiyonları olan Zoe ve Talon 8.14 yamasında dengelenecek. Kısa bir süre sonra bu dengelemenin aktif olacağı ve bunun oyun sonuna yönelik olacağı düşünülüyor.

Oldukça güçlü olan Talon son zamanlarda aldığı en büyük nerflerden birini 8.14 yamasında alacak. Buna sebep olan faktörün ise Talon oyuncularının artık tutuştura dahi ihtiyaç duymamaları ve bunun yerine çarp almaları olarak görünüyor.

Talon’un şu anda metada ki en güçlü suikastçı şampiyonu olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Şampiyonun çok rahat minyon temizleyebilmesi ve haritada dilediği gibi hızlı bir şekilde dolaşması, Talon’un popülerliğinin altında yatan sebeplerden birisi.

Gelecek olan dengeleme ise Noxus Diplomasisi adı verilen Q yeteneğinde olacak. Suikastçı olarak koridorda tutunmasına ve minyon biçmesine oldukça yardımcı olan bu yetenek Talon oyuncularının aynı zamanda oyunun ileri safhalarında hasarının dengesizce artması ile takım savaşlarında kırılgan şampiyonları rahatça ortadan kaldırabilmesine olanak sağlıyor. Riot Games’in hedefi ise bu yeteneği biraz olsun dengelemek. Oyunun başlarında hasarının değiştirmeyi planlamayan tasarımcılar, oyunun sonlarına doğru toplam hasarı 20 ile 40 arasında azaltmayı planlıyor.

Zoe’nin durumu ise biraz daha karışık. Talon sadece tekli derecelide oyunculara sorun yaşatırken, Zoe resmi turnuvalarda da rakiplerine oranla çok daha güçlü bir konumda yer alıyor. Burada Riot’ın gördüğü dengesizlik ise Zoe’nin ana yeteneği olan Uçarı Yıldız. Bu yeteneğin katettiği mesafe arttıkça hasarı da artan bir atış olduğunu biliyoruz. Bu sihirli yetenek ise şampiyonun %60’lık bir yetenek gücünden başlayarak %150’lere kadar ilerleyen bir durumda. Bunu %50 ile %125 arasına çekmeyi düşünen ekip bu sayede Zoe’nin biraz daha oturaklı bir şampiyon olmasını hedefliyor. İki dengelemenin de 8.14 metası ile geleceği planlanıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir