League of Legends

Zula Süper Lig 1. sezon şampiyonu Galatasaray Esports oldu

Zula

Yedi haftalık normal sezon aşamasının ardından playoffların sonuçlandığı Zula Süper Lig 1. sezonunda şampiyon Galatasaray Esports oldu. 

Harika bir sezon geçiren GS, oynanılan 14 maç sonucunda hiç yenilmedi ve dokuz galibiyet beş beraberlikle normal sezonu zirvede kapatmayı başardı. Playofflarda Yarı Final’de Outlaw ile karşılaşan takım, bu seriyi kayıpsız kapatarak finale yükselmeyi başardı.

Futbol sahalarındaki derbi heyecanı Zula’da da yoğun bir şekilde yaşandı. GS ile aynı galibiyet sayısına sahip olan 1907 Fenerbahçe de oldukça iyi bir sezon geçirdi ve sadece bir kez yenildi. FB, Yarı Final’de OHM’yi geçerek adını finale yazdırmıştı.

Genel olarak sezonu mağlubiyetsiz kapatmayı hedef olarak belirleyen GS’nin buna ulaştığını söylemek gerekiyor. Çekişmeli geçmesine rağmen rakibine el kaybetmeyen GS, FB’yi 3-0 ile geçerek Zula Süper Lig 1. sezon şampiyonu olmayı başardı.

Yapılan yayınlarda GS-FB finalinin toplamda 100 binin üzerinde kişi tarafından izlendiği, ayrıca toplamda ligin izlenme sayısının üç milyonu geçtiği belirtiliyor. GS, ay sonunda Antalya’da düzenlenecek uluslararası turnuvada ülkemizi iki takım ile birlikte temsil edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir