League of Legends

Zyra ve Malzahar’a nerf geliyor

Sezon 7’nin başlangıcında ortaya çıkan kaos, metanın yavaş yavaş oturması ile düzene doğru evriliyor. Şu anda OP olan şampiyonlara yönelik değişimlerini açıklayan Riot Games, 7.3 yamasında destek rolünü ele geçiren Zyra ve Malzahar’a nerf geleceğini duyurdu. 

Riot Games’in geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, destek rolünü domine eden Zyra ve Malzahar’ın nerf alacağını, daha önce açıklanan Rek’sai güncellemesinin de aynı yamada oyuna geleceğini açıkladı. Buna göre değişiklikler şu şekilde olacak:

Zyra

  • Şampiyonun bitkileri artık farklı şekilde davranacak. Daha önce farklı bir şekilde işleyen bitkiler, artık Zyra’nın herhangi bir yeteneği tarafından hasar almamış şampiyonlara oto atak yapmayacak.

Malzahar

  • Haşereler artık hemen değil, kısa bir süre sonra doğacak.
  • Haşereler Malzahar’dan uzaklaştıkça yavaşlayacak.

2016 Dünya Şampiyonası’nda tekrar oynanmaya başlamasından itibaren en çok tercih edilen destek şampiyonlarından birisi olan Zyra, bu değişikliklerden ciddi bir şekilde yara alacaktır. Özellikle de Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü’ne getirilecek değişiklikler ile ciddi yara alması beklenen şampiyonun bitkilerinin artık en yakın rakip şampiyona otomatik bir şekilde saldırmaması, nişancılar için iyi bir haber olabilir. Pasifi sayesinde koridorun her yerine tohumlarını bırakabilen ve koridor safhasında yetenek atışları tutmasa dahi rakibi dürtme yeteneğine sahip Zyra, 7.3 yaması ile daha az can sıkan bir hale gelecek.

Malzahar’a getirilecek değişiklikler ise şampiyonun oynanabilirliğini çok fazla etkilemeyecektir. Haşerelerin hemen doğmaması ise daha çok mekanik bir durum olarak değerlendirilebilir. Anlık yeteneklere karşı oyuncuların bir kalkan olarak kullandığı yetenekler artık Malzahar’ı koruyamayacak (örneğin Lee Sin-Q, Blitzcrank-Q). Haşerelerin uzaklaştıkça yavaşlaması da Malzahar’ın çıkardığı hasarı etkileyecektir.

7.3 yamasının ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir