Overwatch

Blizzard, herkesin katılabileceği Overwatch Open Division’ın detaylarını paylaştı

Blizzard, Overwatch’ın 4.sezonunda Master üstü seviyeye ulaşmış oyunculara yönelik turnuvası olan Overwatch Open Division’ın detaylarını duyurdu.

Conders turnuvasına ön ayak olacak turnuvaya katılmak isteyen oyuncuların yapması gereken şeyler paylaşılan detaylara göre dört maddeden oluşuyor:

Öncelikle oyuncuların bir ESL hesabı olması gerekli, turnuva eşleşmeleri ve maç sonuçları buradan takip edilecek. ESL hesabını açan oyuncuların yine kendileri gibi Master üstü diğer oyuncularla bir araya gelip 6 kişilik bir takım oluşturmaları (yedekler dışında) ve bu takımı ESL üzerinden turnuvaya kaydetmeleri gerekiyor.

Bu aşamada aranan iki diğer şart ise 13 yaşından büyük olmanız ve Battlenet hesabınızın bulunduğu bölgenin turnuvasına kayıt olmanız.

Kayıt işlemlerini gerçekleştirtirdikten sonra takımlar Blizzard tarafından kontrol edilip onaylanacak ve turnuva resmen başlayacak.

İkinci adımda takımlar, 3 Haziran ile 21 Ağustos tarihleri arasında turnuvanın normal sezonunu oynayacak ve son sekize kalma mücadelesi verecek.

Son sekiz ise Heroic Eight Finals adı verilen ve çok yüksek ihtimalle canlı yayınlanacak bir etkinlikte boy gösterecek. Bu etkinliğe katılan takımlar hem isimlerini duyurmuş olacak hem de Blizzard’dan çeşitli ödüller alacak. İlk duyurulan ödüller ise Blizzard hesabına eklenecek para ödülleri olarak belirlendi. Birinci takımın her oyuncusu 50 dolar, ikinci 40, üçüncü 30 ve dördüncü 20 dolar alırken turnuvaya katılan tüm oyuncular (yedekler de dahil) 10 dolarlık bir ödül alacak.

Bu ödül küçük gibi görünse de turnuvanın en iyileri hem takım adını duyurmak hem de ilerleyen zamanlarda başlayacak Overwatch Contenders gibi geniş çaplı turnuvalara katılmak anlamında güzel avantajlar elde etmiş olacak. Overwatch Open Division’ın oyunculara heyecanlanlı aylar yaşayacağı ve Overwatch’un espor yönüne özellikle altyapı anlamında destek olacağı aşikar.

Turnuvaya katılmak isteyen okuyucularımız, 21 Haziran tarihine kadar takımlarını oluşturup kayıtlarını yaptırabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir