Overwatch

Blizzard, Pink Mercy kampanyası ile 12.7 Milyon Dolar bağış topladı

Blizzard’ın Mayıs ayında Overwatch üzerinden başlattığı bağış kampanyası oyun içinde $15 karşılığında alınabilen Pink Mercy kostümü ile destekleniyordu. 9 Temmuz tarihine kadar süren etkinliğin bitişiyle elde edilen toplam paranın 12,703,828 dolara ulaştığını bildirildi. Bu miktar, bağışın yapıldığı Meme Kanseri Araştırma Vakfı’nın 25 yıllık tarihi boyunca tek seferde aldığı en büyük bağış olduğu açıklandı. Gelirin bir kısmı da Twitch yayınları, bir takım kozmetik eşyalar ve topluluk tarafından tasarlanan sınırlı sayıdaki Pink Mercy T-Shirt’leri ile elde edilmişti.

Blizzard CEO’su Mike Morhaime, kampanyanın sona ermesiyle birlikte Dünya’daki tüm Overwatch oyuncularına gösterdikleri gayret ve cömertliklerinden dolayı minnettar olduğu belirtti.

Pink Mercy, oyun içindeki ilk bağış kostümü olarak yayınlanmıştı. Blizzard, bu tarz kampanyaların devamının gelip gelmeyeceğini hakkında bir açıklamada bulunmadı. Yine de kampanyanın böylesine bir başarıya ulaşmasıyla benzeri seferberliklerin görülmesi bekleniyor. Kampanya ile birlikte kostüm satın alıma kapatılırken Loot Box ile de elde edilemiyor.

Sayfalar: 1 2

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir