Overwatch

DreamHack, Overwatch turnuvası düzenleyecek

DreamHack, 2016 Kış Sezonu’nda Overwatch için 50 bin dolar ödüllü turnuva düzenleyeceğini duyurdu.

e-Spor dünyasına hızlı bir giriş yapan Blizzard’ın oyunu Overwatch, profesyonel sahnedeki yerini büyütmeye devam ediyor. Dereceli sistemin gelmesi ve büyük e-Spor kulüplerinin takım kurmasının ardından profesyonel sahnedeki yerini sağlamlaştıran Overwatch son olarak DreamHack 2016’da da kendine yer buldu. DreamHack kendi sitesinden yaptığı açıklamada sekiz takımın mücadele edeceği 50 bin dolar ödüllü turnuva düzenleyeceğini duyurdu.

İsveç’in Jönköping kentinde gerçekleştirilecek olan DreamHack 2016’da ödüllü Overwatch turnuvası 25-26 Kasım tarihlerinde oynanacak. Yapılacak çevrimiçi müsabakaların ardından iki Avrupa ve iki Kuzey Amerika takımı turnuvaya katılma hakkı elde edecek. Geriye kalan dört takım ise 24 Kasım’da gerçekleştirilecek olan BYOC turnuvasının ardından belli olacak. DreamHack’te yapılacak olan bu turnuva dünya şampiyonası haricinde Overwatch adına gerçekleştirilen ilk büyük turnuva olma özelliği taşıyacak. e-Spor dünyasında büyük bir prestije ve geçmişe sahip olan DreamHack’in etkinkiğinde Overwatch’a yer vermesi oyunun geleceği açısından büyük bir önem tekil ediyor.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden iki ay geçtikten sonra tüm platfromlarda 15 milyon kullanıcıya ulaşan Overwatch oyun dünyasında bir hayli yankı getirmişti. Geçtiğimiz aylarda Dünya Şampiyonasını duyuran ve bununla birlikte e-Spor kanadı da hızla büyümesini sürdüren Overwatch’un başarısı bu şekilde devam ederse, profesyonel oyun sahnesinde yerini iyice sağlamlaştırması pek uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir