Overwatch

Orisa 21 Mart’ta kahramanlar arasına katılacak

Blizzard

Blizzard, bu ayın başında PTR sunucusuna eklediği Orisa’nın 21 Mart’ta oyuna ekleneceğini açıkladı. Ana ve Sombra değişiklikleri de yolda.

Orisa’nın açıklanma süreci boyunca Blizzard, birçok ipucu paylaşarak bizi yapbozu tamamlamaya itmiş ve kahramanı mart ayının başında duyurmuştu. PTR’a eklenmesinin ardından oyuncuların adeta akın ettiği kahraman oyuna nerflenmiş bir şekilde eklenecek.

Yeni kahramana yapılan değişiklikler ise küçük ama önemli. Orisa’nın birincil silahı Fusion Driver’ın kurşun sayısı 200’den 150’ye indirildi ve Supercharger yeteneğinin bekleme süresi de %15 arttırıldı. Blizzard, kahraman competitive mode’daki performansına göre yeniden değerlendirileceğini ve gerekirse başka değişiklikler yapılacağını da duyurdu.

Orisa’ya yapılan değişikliklerin yanı sıra Zenyatta, Ana, Sombra, Winston ve Junkrat de değişikliğe uğrayan kahramanlar arasında.

Zenyatta’nın birincil silahı Orb of Destruction’ın daha isabetli atışlar yapmasına olanak tanıyan küçük bir değişikliğe gidildi. Junkrat ise artık kendi saldırılarından hasar almayacak. Öte yandan Ana nerflendi ve artık Biotic Rifle’ı 80 yerine 60 hasar verecek. Son birkaç güncellemede sürekli olarak güçlendirilmeye çalışan Sombra’ya bir iyileştirme daha geldi. Sombra’nın Translocator yeteneğinin bekleme süresi 6 saniyeden 4 saniyeye düşürüldü ve artık tüm yetenekleri daha sessiz bir şekilde devreye girecek. Son olarak Winston’ın Barrier Projection’ının beklemese süresi, yeteneğin bittiği andan itibaren değil, kullanıldığı andan itibaren başlayacak. Tüm bu değişiklikler Orisa’yla beraber oyuna eklenecek.

Değişikliklerin metaya etkilerini takip ediyor olacağız ve Blizzard başka değişiklik yaparsa bunları da sizlerle paylaşacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir