Overwatch

Overwatch’ın 3. sezonu sona eriyor

Overwatch’ta 3. sezon heyecanı 21 Şubat’ı 22 Şubat’a bağlayan gece sona erecek.

Overwatch’ın 30 Kasım 2016’da başlayan 3. sezonu, iki buçuk ayın ardından 21 Şubat 2017 gecesi sona erecek ve Competitive modu bir haftalığına tatile girecek. 3. sezon boyunca en az 10 maçta mücadele eden oyuncular, 3. sezona özel bir avatar ve sprey ile ödüllendirilirken, ilk 500’e giren oyunculara hareketli bir sprey ve özel bir avatarla verilecek. Bunun dışında oyuncular sezonu bitirdikleri SR puanına göre Competitive Points kazanacak. Yeterli puanı elde edebilen oyuncular, bu puanları kullanarak altın silahlardan istediğini alma şansına sahip olacak. Silver’da bitirenler 200, Gold’da bitirenler 400, Platinum’da bitirenler 800, Diamond’da bitirenler 1200, Master unvanına erişenler 2000 ve Grandmaster olmayı başaranlar 3000 puanla ödüllendirilecek.

Bir haftalık ara boyunca Competitive modda oynamak mümkün olsa bile oyunlardan tecrübe puanı ve SR puanı alınamayacak. Ancak Blizzard’ın bu ara sırasında yakın zamanda PTR’a eklediği güncellemeyi oyuna da eklemesi bekleniyor. Bu da değişikliklere alışmak için oyuncuların bir haftalık bir özgürlüğü olacağı anlamına geliyor.

Aranın ardından 28 Şubat 2017 tarihinde Overwatch’ın 4. sezonu yepyeni bir metayla karşımıza çıkacak. 1.8 güncellemesiyle değişikliğe uğrayan Mercy ve baştan yaratılan Bastion’ın yeni oluşacak metada kendilerine yer bulmaya çalışacağı ve bunun ilk birkaç hafta meta dengelerini bozacağını söylemek mümkün. Bastion üzerinde yapılan değişiklikler, kahramanın son metada Soldier’ın elinde tuttuğu meta DPS’i unvanını elinden almasıyla sonuçlanabilir. Lucio’nun çoğu profesyonel oyuncu tarafından ona atfedilen “must-pick” support statüsünü kaybetmesini beklemesek de, Mercy son Ana nerfünün de ardından ikinci support kontenjanından kendine yer bulabilir. Ancak bunun için Zenyatta’yı da alt etmesi gerekecek.

4. sezon’a özel sprey ve avatar ilerleyen günlerde açıklanacak ve biz de Overwatch’ın yeni sezonuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir