Overwatch

Overwatch, Çin Yeni Yılı güncellemesini duyurdu

Blizzard, yaptığı yazılı açıklama ile Overwatch’ta bu sezon için Çin Yeni Yılı güncellemesi yapılacağını duyurdu.

Overwatch oyuncularının heyecanla beklediği yeni etkinlik belli oldu. Twitter üzerinden bir video yayınlayan Blizzard, etkinlik başlangıç tarihini duyurdu ve az da olsa takipçileriyle bilgi paylaşımında bulundu. Yayınlanan kısa video, yeni yıl etkinliğinin 24 Ocak itibariyle başlayacağını gösteriyor.

Aralık sonlarında Blizzard, yeni bir Mei kostümünün 2017’nin başlarında çıkarılabileceğini belirtmişti. Bunun üzerine Overwatch sahnesinde bunun Çin Yeni Yılı etkinliği olabileceği konuşulmaya başlanmıştı. Blizzard’ın paylaştığı video ile bu söylentilerin doğru olduğu ortaya çıkarken, yeni etkinlik ay takvimi kullanan Çin’in yeni yılı olan “Horoz Yılı” temalı olacak.

Ocak ayının başlarında sona eren Winter Wonderland etkinliğinde efsanevi kostümü çıkan Mei, bu etkinlikte de yeni bir kostüme sahip olunca bazı oyuncular bu durumu eleştirdi ve diğer şampiyonlara kostüm gelmemesine rağmen Mei’ye üst üste ikinci kez kostüm gelmesine soğuk baktılar. Bunun üzerinde Overwatch Kore, Twitter üzerinden D.Va ve diğer şampiyonlara da kostümler geleceğinin bilgisini verdi.

Etkinlikle ilgili pek fazla bilgi paylaşılmamış olsa da yeni kostümler ve etkinliğe özel bir oyun modunun geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Oyuncular ise geçmiş etkinliklerle rekabet edebilecek bir yenilik beklentisi içinde. Çin Yeni Yılı’na 28 Ocak’ta giriliyor, etkinlik ise 24 Ocak’ta başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir