Overwatch

Overwatch’a dereceli oyun sistemi geldi

FPS dünyasına yeni katılan ve katılmasıyla birlikte fırtına gibi esmeye başlayan Overwatch’a dereceli oyun sistemi getirildi.

Oyuna dereceli modun geleceği bir süredir konuşulan başlıca konular arasına yer alıyordu. Geçtiğimiz haftalarda yapımcı Jeff Kaplan, bu modun yanı sıra oyunda meydana gelecek olan birçok yeniliğin sinyallerini vermişti. Aradan çok uzun bir süre geçmeden 1.0.5.1 yaması ile beraber dereceli oyun sistemi Overwatch’da nihayet hayata geçti.

Overwatch’un dereceli modu, kendine has özelliklerin yanı sıra diğer MOBA oyunlarında aşina olduğumuz özellikler taşıyor. Öncelikle dereceli oyun oynayabilmeniz için en az 25. seviye olmanız gerekiyor. Bu seviyeye geldikten sonra otomatik olarak 50 puan ile başlıyorsunuz. Dereceli maçlarda alacağınız sonuçlara ve yapacağınız skorlara göre bu puan 0 ile 100 arasında değişkenlik gösteriyor. Bir lige yerleşmek için yapılması gerekenler ise LoL ve CS:GO oyunlarındaki sistemle aynı şekilde. 10 yerleştirme maçını tamamladıktan sonra bir lige yerleşmiş olacaksınız. Yerleşeceğiniz lig 50 ile 100 arasında bir seviye olacak ve dereceli oyunlarda alacağınız galibiyetler ile bir üst seviyeye çıkabileceksiz. Dereceli sistemin ödülleri ise özel spreyler ve ikonların dışında oyuna gelecek olan yeniliklere göre artış gösterebilecek. Bunun dışında dereceli maçlardan elde edilecek olan puanlar ile CS:GO’dan aşina olduğumuz özellik sayesinde her karakterin altın kaplamalı silahı alınabilecek.

Son olarak Overwatch’da dereceli sistemin her sezonu 2.5 ay sürecek ve her sezondan sonra 2 hafta ara verilecek. Burada hedeflenen amaç ise oyunculara sezon arasında yeteneklerini geliştirmesi için uygun ortamı sunarak daha iyi bir ligde yer almalarına imkan sağlamak. Popülerliği her geçen gün iyiden iyiye artan Overwatch yeni dereceli oyun sistemiyle daha büyük bir etki yaratacak gibi gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir