Overwatch

Overwatch’a dereceli sistem geliyor

Blizzard’ın yeni FPS tabanlı MOBA oyunu Overwatch’a dereceli sistem geliyor. Yapımcı Jeff Kaplan oyunun geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.

MOBA dünyasına Overwatch ile yeni bir soluk getiren Blizzard uzun süredir birçok kullanıcıdan gelen geri bildirimleri karşılıksız bırakmadı. Oyun hem dinamikleriyle hem de kendine has şampiyon ve oyun modları ile kendini bir hayli sevdirdi. Hatta oyun o kadar büyük bir sükse yarattı ki çıkalı 1 ay gibi bir süre olmasına rağmen yapımcı şirket 10 milyon oyuncu sayısına ulaştıklarını açıklamıştı.

Overwatch her ne kadar başarılı bir oyun olsa da hala eksik yönleri bulunuyor. Bu konuların başında da herhangi bir dereceli sistemin bulunmaması geliyor. MOBA dünyasında LoL, Dota 2, CS:GO gibi oyunlardan alışık olduğumuz bu sistemin oyunda yer almaması Overwatch’ın en büyük handikaplarındandı. Beta süresinde denenmiş olan bu sistem olumsuz geri bildirimler sonucunda kaldırılmıştı. Jeff Kaplan geliştirici günlüğünde yaptığı açıklamada en çok rekabetçi oyun modu, yeni şampiyon ve modlar bunun yanı sıra oyundaki sosyal ortam üzerinde durdu.

2017 başına kadar önemli yeniliklerin gerçekleşeceği Overtwatch’da en önemli noktalardan birisi PBE oldu. LoL’den de bildiğimiz PBE ile oyuna gelecek olan yamalar, yenilikler önceden denenmiş olacak ve buna göre oyunculara sunulacak. Oyundaki çeşitliliği artırmak adına çalıştıklarını dile getiren Jeff Kaplan özel oyun modunu hayata sokarak oyunculara daha çok seçenek sunacaklarını belirtti.

Yapımcı Jeff Kaplan’ın bu açıklamaların ardından Overwatch’un geleceği hakkında kabataslak da olsa bilgi sahibi olduk. Dereceli sistemin, yeni şampiyon ve modların oyuna ne zaman geleceği ile ilgili ise herhangi bir tarih verilmedi. Yine de çok zaman geçmeden kullanıcılarının geri bildirimlerini dikkate alan Blizzard bu yenilikleri hayata geçirecektir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir