Overwatch

Overwatch bu hafta sonu ücretsiz olarak oynanabilecek

Blizzard tarafından geliştirilen ve 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Overwatch, birinci yıl etkinlikleri kapsamında pazartesi gününe kadar ücretsiz olacak.

Çıktığı günden bu yana oyuncuların oldukça ilgisini çeken ve şu an için 30 milyondan fazla oyuncuya sahip olan Overwatch’un, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde birinci yıl dönümü etkinliğinin başladığını duyurulmuştu. Bu anlamda oyuna eklenen haritalar ve oyun modlarının yanı sıra, Loot Box’ların içinden çıkan kostüm, ses gibi eklentilerin sayısı da belirli süreliğine genişletilmişti. Etkinlik kapsamında oyunun fiyatında oldukça önemli miktarlarda indirime giden Blizzard, ayrıca bu hafta sonu boyunca oyuncuların ücretsiz bir şekilde oyuna erişebileceğini duyurdu. Pazartesi gününe kadar oyunu ücretsiz şekilde oynayabilecek oyuncuların bu süre zarfındaki başarımları da, oyunu daha sonra satın almaları halinde korunacak. Kısacası Overwatch almak isteyen ancak yüksek fiyatı sebebiyle cesaret edip alamayan oyuncular, bu hafta sonu boyunca hem oyunu deneme hem de beğenmeleri halinde indirimli fiyattan satın alma şansına sahip olacaklar.

Yeni kostümler, sesler, emote’lar ve daha bir çok eşya, Loot Box’larda yerini aldı. Bu yenilikler üç arena haritasıyla birlikte geliyor: Castillo, Black Forest ve Necropolis. Oyundaki diğer haritalardan ilham alınarak yapılan bu üç harita, bire bir ve üçe üç oyun modlarını da beraberinde getiriyor. Bu oyun modlarıyla haftada 9 kez galip gelmek oyunculara üç adet Loot Box kazandırıyor. Oyunu Game of the Year Edition ile 60€’ya satın alanlar 10 adet ücretsiz Loot Box kazanıyor. Standart oyun fiyatı ise şu an için 19.99€’ya düşmüş durumda.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir