Overwatch

Overwatch League açılış gününde 400 binin üzerinde anlık izleyici yakaladı

Çarşamba günü başlayan Overwatch League, ilk gününde Twitch üzerindeki üç kanalından toplamda anlık 441,243 izleyiciye ulaştı ve önemli bir başarı elde etti.

Heyecanla beklenen Overwatch League, ön sezonuyla 7 Aralık’ta espor sahnesine giriş yapmıştı. O dönem hiçbir yayın sitesiyle anlaşma sağlayamayan Blizzard, turnuvayı resmi internet sitesinden izleyicilere sununca beklenen ilgiyi görmedi. Geçtiğimiz günlerde ligin başlamasına kısa bir süre kala ise yayın hakları konusunda Twitch ile anlaşıldığı ortaya çıktı. Çin dışında tüm ülkeler için geçerli olan anlaşma kapsamında lig yayınlarının Çince, İngilizce, Fransızca ve Korece olmak üzere dört dilde yapılması kararlaştırıldı.

Herkes bu büyük anlaşmanın değerinin ne olduğunu merak ediyordu ve dün Sports Business Daily’de çıkan haber Twitch’in iki yıl için Blizzard’a 90 milyon dolar ödeyeceğini ortaya çıkardı. Ancak ödenen paranın neden bu kadar yüksek olduğu OW League’in açılış gününde belli oldu. Üç kanaldan toplamda 441,243 anlık izleyiciye ulaşan turnuva, espor dünyasına muhteşem bir giriş yapmış oldu. Toplamda altı saat süren yayının ortalama 300 bin izleyici yakaladığını ve en büyük ilginin de orijinal İngilizce kanalına gösterildiğini belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir