Overwatch

Overwatch League iki sezon boyunca Twitch’ten yayınlanacak

Overwatch League’in 10 Ocak’ta başlayacak birinci sezonu öncesinde akıllarda gezen “Twitch’te yayımlanacak mı?” sorusu sonunda cevap buldu. Bugün gerçekleşen anlaşma ile Twitch, Overwatch League’in iki sezonluk yayın haklarını satın aldı.

OWL’un 7 Aralık’ta başlayan ön sezonu, herhangi bir yayımcıyla anlaşılmaması sebebiyle yalnızca turnuvanın sitesinden yayımlanmıştı. Hem Twitch’in, hem de Overwatch’un Twitter adreslerinden duyurulan anlaşma ile esporseverler bu heyecanlı ligi, tüm büyük espor etkinliklerine ev sahipliği yapan Twitch’ten takip edebilecek. Anlaşma, Çin dışında tüm ülkeleri kapsayacak. Ayrıca gelen bilgilere göre ligin ilk sezonu Korece, Çince, Fransızca ve İngilizce olmak üzere dört dilde yayımlanacak. İkinci sezondan itibaren daha çok dil seçeneği eklenecektir ancak Türkçe’nin yakın zamanda eklenmesi pek olası görünmüyor.

Blizzard COO’su Armin Zerza yaptığı açıklamada, “Hayranlarımız Twitch’ten yayın izlemekten büyük keyif alıyor, bizim amacımız da Overwatch League’in ilk sezonu ve sonraki sezonlarının kalabalık bir izleyici kitlesi için ulaşılabilir olması. Bu nedenle Twitch’le yaptığımız bu anlaşma Activision Blizzard ve Twitch için oldukça önemli, ancak en çok da küresel hayran kitlemiz için önemli.” dedi.

Ön sezonu yüz binler tarafından izlenen bu müthiş etkinlikte yer alacak takımları geçtiğimiz haftalarda iki ayrı yazıda incelemiştik. Yarın başlayacak birinci sezon öncesinde hafızaları tazelemek adına Pasifik Bölgesi ve Atlantik Bölgesini ele aldığımız yazılarımızı okuyabilirsiniz. Heyecan başladığında izleyiciler arasında yerinizi almak için Overwatch League’in Twitch kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir