Overwatch

Overwatch League’de mücadele edecek ilk takımlar açıklandı

Overwatch League’de mücadele edecek ilk takımlar ve bu takımların temsil edeceği şehirler açıklandı. İlk etaptaki şehirler ise şöyle: Boston, New York, San Francisco, Miami, Orlando (ABD), Şanghay (Çin), Seul (Güney Kore).

Öncelikle Overwatch League hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu konudaki haberimizi okuyabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda duyurulan ve Overwatch’un en üst düzey turnuvası olma özelliğini taşıyan Overwatch League hakkında yeni detaylar açıklandı. Overwatch League direktörü Nate Nanzer tarafından verilen bilgilere göre lig formatıyla oynanacak turnuvanın ilk yedi şehir takımı ve bu takımların sahipleri şu şekilde:

Boston (ABD): Robert Kraft (Kraft Group şirketler topluluğu ve New England Patriots amerikan futbolu takımının CEO’su ve yöneticisi)
New York (ABD): Jeff Wilpon (Sterling şirketinin kurucu üyesi ve New York Mets baseball takımının COO’su)
San Francisco (ABD): Andy Miller (NRG Esports’un kurucu yöneticisi)
Los Angeles (ABD): Noah Whinston (Immortals’ın CEO’su)
Miami – Orlando (ABD): Ben Spoont ( Misfits’in CEO’su)
Şanghay (Çin): NetEase (Blizzard’ın Çin’deki ortağı, bir teknoloji şirketi)
Seul (Güney Kore): Kevin Chou (Kabam’ın kurucu üyesi)

Ayrıca ligin ilk sezonunun tamamen Los Angeles’ta oynanacağı açıklandı. Bunun nedeni ise takım sahiplerine kendi şehirlerinde stadyumlarını kurabilmeleri için zaman tanımak. Takımlar turnuvanın başlamasıyla beraber her hafta perşembe, cuma ve cumartesi günleri mücadele edecek.

Takımlara ekonomik destek sağlamak adına da adımlar atan Blizzard, ligin reklam gelirlerinin takımlar arasında eşit bir şekilde paylaştırılacağını, stadyum gelirlerinin takımların cebinde kalacağını ve oyuna eklenecek eşyalarla oyuncuların da istedikleri takımı destekleyebileceğini açıkladı. Bu satışlardan elde edilecek gelirlerin yüzde ellisi bir havuz hesaba aktarılıp takımlar arasında paylaştırılacak.

Nate Nanzer, potansiyel takım sahipleriyle iletişim içinde olduklarını ve ilerleyen zamanlarda yeni takımların da açıklanacağını sözlerine ekledi. Duruma genel olarak baktığımızda Avrupa’dan tek bir takımın bile duyurulmamış olması endişe verici olsa da şu an için yeni açıklamaları beklemek en doğrusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir