Overwatch

Overwatch’ta Mercy, Reaper, Roadhog ve Symmetra güçlendirme alıyor

Overwatch’a önemli güncellemeler geliyor.

Aslında bir süredir beklenen güçlendirmeler yeni güncellemeyle birlikte oyuncuların beğenisine sunuluyor. Karakterlerin seçim oranlarını değiştirecek bir güncelleme geliyor. Mercy’nin ultisine %15 oranında bir fiyat indirimi geliyor. Karakterin saniye başı can yenilemesi ise 50’den 60’a çıkarıldı. Bu güncellemeyle birlikte Mercy’nin düşürülen can yenileme oranı tekrardan düzeltildi.

Symmetra’nın ise “Photon Projector” yeteneğine güçlendirme geliyor. Artık atış yapmak için silahın dolmasını %20 daha az bekleyeceğiz. Bu güçlendirme Symmetra’yı daha da önemli bir karakter pozisyonuna getirdi. Belli başlı pozisyonlarda bu güçlendirme oyuncuların çok işine yarayacak gibi duruyor. Reaper’ın “Hellfire Shotguns” yeteneğinin mermi dağılımı %50 oranında düştü. Artık mermiler daha düzgün bir şekilde gidecek. Bunun yanında can çalma özelliği ise %20’den %30 seviyesine çıkarıldı. Yapılan açıklamada bu değişimin mermi dağılımını daha istikrarlı bir hale getirmek için yapıldığı belirtildi. Son olarak Roadhog’ın çekme yeteneğinin gecikmesi .5 saniyeden .3’e düşürüldü. Yeteneğin bekleme süresi ise yetenek elden çıktığı gibi başlayacak. Aynı zamanda mermi dağılımı %50 oranında düştü, böylelikle yakın dövüşte büyük bir avantaj yakalayabilirsiniz. Karakterin “Whole Hog” yeteneğinin yatay geri tepmesi düşürüldü. Hızı ise %25 arttırıldı. En büyük değişiklikler ise Roadhog’a geldi diyebiliriz.

Bu güçlendirmeler ile birlikte oyunda dengeler büyük bir oranda değişti. Profesyonel arenada seçimlerin nasıl olacağını ve nasıl farklılıklar yaratacağını ise hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir