Overwatch

Overwatch PTR dosyaları yeni bir etkinliğe, skinlere ve bir haritaya işaret ediyor

Overwatch PTR dosyalarını datamine yöntemiyle inceleyen YouTuber Hammeh, incelediği dosyaların yeni skinler, bir harita, bir oyun modu ve bir etkinlik hakkında veriler içerdiğini söyledi.

Dün sabah oyuncular yeni bir PTR güncellemesiyle güne başlamıştı. İlk dikkatimizi çeken Hanzo, Soldier, Genji, Orisa, Reaper ve Reinhardt’a yapılan küçük ama önemli değişiklikler oldu. Bu değişikliklere göre Genji’nin duvara tırmanmasını sağlayan wall climb yeteneğini kullandıktan sonra daha hızlı saldırabilmesine olanak tanındı. Hanzo artık wall climb yeteneğini kullanırken gerdiği okunu koruyabilecek ve bu oku tırmandıktan sonra fırlatabilecek. (Elinizi mouse 1’den çekmemeniz gerekecek) Ayrıca Hanzo’nun yayının tam gerginliğe ulaşması %10 daha hızlı olacak. Orisa’nın ana silahı Fusion Driver’ın hasarı %15 düşerken koruma kalkanının bekleme süresi 12 saniyeden 8 saniyeye düştü. Reaper ise artık Wraith Form’a girdiğinde silahını otomatik olarak tekrar dolduracak. Bu değişiklikleri küçük bufflar olarak nitelendirebiliriz.

Reinhardt’ın ultisi Earthshatter, eskiden 3 metre yüksekliğe kadar tüm kahramanlara etki ediyordu. Son değişiklikle bu yükseklik 2 metreye düşürüldü, bu hem haritada belli objelerin üstünde duran kahramanların ultiden etkilenmesini zorlaştıracak (örneğin payload) hem de Pharah ve Winston gibi zamanının bir kısmını havada geçiren kahramanların işini biraz olsun kolaylaştıracak. Soldier’ın silahının kurşun başı hasar miktarı ise 20’den 19’a düşürüldü.

Her ne kadar bunlar önemli değişiklikler olsa da oyuncuların dikkatini asıl çeken şey eklenen yeni dosyalar oldu. Datamine adını verdiğimiz, oyunun veri dosyalarını inceleyerek henüz eklenmemiş şeyler hakkında bilgi sahibi olabilme yöntemiyle yapılan incelemeler ilginç sonuçlar verdi. En detaylı rapor, YouTuber Hammeh tarafından paylaşıldı.

Hammeh’ye göre Overwatch birinci yıl dönümüne özel bir etkinlikle girecek. Etkinlikte özellikle Repaer, Tracer, Orisa ve Sombra yeni skinler, sprayler ve emotelarla tanışacak. Ayrıca etkinlik dosyaları yeni bir harita ve bir oyun moduna dair ipuçları da taşıyor. Bu yenilikler kesin olmasa da uzun bir süredir bu etkinliğin dedikoduları hayranlar arasında dönüyordu. Datamining ise önceden edindiğimiz dedikoduya dayalı ipuçlarına göre çok daha kesin bir yöntem ve bu nedenle bu olasılık epey kuvvetlendi.

Öte yandan Overwatch’un Rusya YouTube hesabının playlist’inde “Developer Update”, “Cinematic Short” ve “Maps and Events” kısımlarına yapılan güncelleme de bu raporu destekler nitelikte. Daha önceden Tracer, Bastion, Soldier ve Sombra gibi karakterler için gelen Cinematic Shortlardan sonra bu seferki videonun Mei veya Doomfist için olacağı düşünülüyor.

Overwatch, 24 Mayıs’ta birinci yılını dolduracak. Dolayısıyla yeni etkinlik konusundaki tüm sorularımız bu tarihte cevaplanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir