Overwatch

Overwatch’a gelecek kahraman hakkında yeni ipuçları ortaya çıktı

Overwatch’a gelecek yeni kahraman hakkında iki yeni önemli ipucu ortaya çıktı. Biri Overwatch’ın resmi Twitter adresinden yayınlandı, diğeri ise son patch’le oyuna eklendi.

Bir süredir hayranları tartışmadan tartışmaya sürükleyen yeni kahramana yönelik dedikodulara Blizzard bir miktar daha malzeme verdi. Bundan önce çıkan ipuçlarını bir önceki haberimizde incelemiştik. Şimdi ise çok dikkat çekici iki ipucu daha elimize ulaştı.

İlki, Overwatch resmi Twitter adresine eklenen, Efi’nin hazırladığı bir malzeme listesi. Listedeki malzemelerin tamamı (Lucio-oh mısır gevreği dışında tabii) robot yapmak için kullanılacak malzemeler gibi görünüyor. Öncelikle fotoğrafa bakalım ve malzemeleri tek tek ele alalım.

OR-15 Chasis (OR-15 Şasisi): Önceki haberimizde yer verdiğimiz, Numbani havaalanında gerçekleşen saldırıda yok edilen robotlar bu türdendi. Bu saldırının robot şasilerini ele geçirmek için yapılmış olması kuvvetle muhtemel. Üstelik son bilgilere göre saldırı fotoğrafını çeken kişi de Efi’nin ta kendisi. Bu da bu parçaları o saldırı sırasında ele geçirmiş olabileceğini gösteriyor.

Branford Arm (Branford Kolu): Bu madde, listedeki en gizemli malzeme. Henüz ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Fusion Driver (Füzyon Güçlendirici): Bu, robotun güç veya silah sistemleriyle ilgili olabilir.

Miniature Tolbelstein reactor (Minyatür Tolbelstein Reaktörü): Bu reaktör, Zarya’nın silahında da kullanılan bir güç kaynağı.

Paint (Boya): Burada gördüğümüz renkler yaratılacak robotun renkleri olacak gibi görünüyor. Seçilen renkler aynı zamanda Lucio’nun ve Numbani’nin renk paletine çok benziyor.

Axiom Vocal Processor (Axiom Ses İşlemcisi): Axiom, oyundaki bir teknoloji firması. Pek çok alanda faaliyet halinde ve Numbani’in farklı noktalarında reklam tabelaları var. Üzeri çizili bu işlemciyi Efi’nin elde ettiği de görselden anlaşılabiliyor.

Lucio-oh: Bu Overwatch dünyasındaki bir mısır gevreği markası, kutuların üzerinde tahmin edebileceğiniz üzere Lucio var.

İkinci ipucu ise en az ilki kadar heyecan verici. Oyun ilk çıktığından beri Numbani haritasındaki Payload’un üzerinde bulunan Doomfist, son güncellemeden sonra ortadan kayboldu. Bir önceki haberimizde incelediğimiz fotoğrafta görülen hasar, kuşku verici derecede Doomfist tarafından oluşturulmuş gibi görünüyordu. Yumruğun ortadan kaybolması da bu teoriyi de epey güçlendirdi. Bu gelişmeyle Athena mı Doomfist mi tartışmasında Doomfist bir adım öne geçti diyebiliriz. Blizzard’ın bunları lore’u hazırlamak için yapıyor olması ve sıradaki kahramanın Doomfist’i kullanmaması muhtemel. Ancak Doomfist’in artık bir sahibinin olduğu ve hikayede etkin rol oynamaya başlayacağı aşikar.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir