Overwatch

Overwatch’a Türk kahraman gelebilir

Blizzard

Blizzard’dan Türk oyuncuları heyecanlandıran bir haber var! Bu sabaha karşı 04:00’te resmi Twitter hesabından paylaşılan yeni bir rapor, şimdiye kadar adı duyulmamış bir Overwatch kahramanını ortaya çıkardı: Emre Sarıoğlu!

Gizli statüsü yeni kaldırılan mesajın ne anlama geldiği henüz belli değil, belki oyuna eklenecek yeni kahramanın, belki de sıradaki etkinliğin ipucunu veriyor olabilir. Ancak ne olduğu önemli olmaksızın, mesajdaki operasyonun İstanbul’da geçmesi ve orijinal Overwatch ekibinden Emre Sarıoğlu’nu barındırması bizler için yetiyor bile.

Yüzbaşı Ana tarafından yazılan ve “Aksiyon-Sonu Raporu: ‘Beyaz Kubbe’ Operasyonu” ismiyle yayınlanan raporda, Teğmen Reinhardt ve Baş Mühendis Torbjörn, yanlarında Birinci Sınıf Er Emre Sarıoğlu ile İstanbul varoşlarında omnic’ler ile bir çatışmaya giriyor. Çatışma sonucunda Torbjörn ciddi bir şekilde yaralanırken, Reinhardt’ın son dakika müdahalesiyle hayatta kalıyor.

Yayınlanan raporun nihayetinde neyle sonuçlanacağı belirsiz. Ana tarafından kahramanlıkların ödüllendirilmesi amacıyla yazıldığı anlaşılan ve geçmişten görünen raporun bir tarihi de yok. Overwatch’un mühendisi Torbjörn’ün bir gözünü ve kolunu bu çatışmada kaybettiği tahmin edilirken, Türkler olarak bizi heyecanlandıran konu tabii ki olayların İstanbul’da geçmesi ve sokakta bile rastlayabileceğimiz bir isim olan Emre Sarıoğlu’nun varlığı. En önemli detaysa Emre’nin bizzat Overwatch ekibinin bir üyesi olması.

Şimdi bu raporun asıl anlamını öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Önümüzdeki haftalar boyunca Blizzard’ın daha fazla ipucu paylaşması ve ardından resmi duyuruyu yapmasını umuyoruz. Overwatch’ta Türk bir kahraman görmek veya İstanbul’da geçecek bir etkinlik harika olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir