Overwatch

Overwatch’ın yeni haritası Blizzard World PTR’a eklendi

Overwatch’ın hybrid türündeki yeni haritası Blizzard World, an itibariyle PTR’da oynanabilecek. Blizzard oyunlarına ait easter egg ve temalarla dolup taşan harita, taktiksel anlamda dar boğazlar ve uzun koridorlar sunuyor.

Ağustos ayında açıklanan Junkertown’ın ardından bir süre sessiz kalan Blizzard, yeni haritasının duyurusunu Blizzcon’da yapmış ve harita büyük heyecana sebep olmuştu. Blizzard’ın efsaneleşmiş oyunları Starcraft, Diablo ve World of Warcraft’ın yanı sıra Heroes of the Storm ile Hearthstone’dan da temalar içeren bu yeni harita çok çeşitli görsel deneyimlere sahip, tam bir hybrid haritası. Haritada bölgeden bölgeye değişen tek şey tema da değil. Her bölgenin kendi anlatıcısı da var, yani örneğin Hearthstone tavernasına girdiğimizde artık Hearthstone’daki anlatıcının sesini duyabileceğiz. Numbani’ye benzer bir şekilde point ele geçirme ve payload ittirmenin bir arada bulunduğu haritayı an itibariyle PTR’dan oynayabilirsiniz. Blizzard World’le beraber, haritanın temasına uygun pek çok skin de oyuna eklenecek.

Blizzard ayrıca bu haritayı PTR’a eklerken birkaç küçük ama önemli bug düzeltmesi de yaptı. Bu güncellemelerden en önemli iki tanesi ise Mei ve Moira’ya geldi. Moira artık Fade yeteneğiyle düşmanların içinden geçebilecek. Mei’in Cryo-Freeze yeteneği ise artık Ana’nın Biotic Grenade’inin sebep olduğu debuff etkisini ortadan kaldırabilecek. Bu iki buff niteliğindeki bug düzeltmesinin yanı sıra birkaç görsel hata da giderildi.

Bug düzeltmelerinin oyuna bir iki hafta içerisinde ekleneceği tahmin ediliyor. Ancak Jeff Kaplan yeni harita Blizzard World’ün 2018 yılına sarkabileceğini ve önce haritada oluşabilecek bugların giderilmesi gerektiğini açıklamıştı.

Blizzard World’ün tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir