Overwatch

Overwatch’un yeni kahramanı Brigitte oldu

Uzun süredir Blizzard tarafından ipuçları paylaşılan yeni kahraman Brigitte olarak açıklandı ve PTR sunucusunda yerini aldı. Oyuna tam olarak ne zaman ekleneceği ise henüz belli değil.

Yeni kahraman hakkındaki dedikodular aylar önce çıkmış, geçtiğimiz günlerde ise atılan bir tweet’te geçen Emre Sarıoğlu ismi Türk oyuncuları oldukça heyecanlandırmıştı. Emre’nin yeni kahraman olabileceği hayaliyle yanıp tutuşurken gelen Brigitte duyurusu buruk bir sevinç yarattı diyebiliriz. Öte yandan Uprising güncellemesinde oyuna eklenecek haritanın İstanbul’da bir yer olması hâlâ muhtemel.

Şimdi gelelim destek rolünde yer alacak Brigittte’in yetenek kitine ve metaya neler katabileceğine:

Inspire (Pasif): Brigitte gürzüyle rakibe her hasar verişinde takım arkadaşlarını saniyede 16 birim iyileştirir.

Rocket Flail (Birincil Silah): Silah her ne kadar yakın dövüş için olsa da normalden uzun bir saldırı alanı (6 metre) ve genişliği var. Birden fazla rakibe aynı anda vurabilir ve bu sırada 35 hasar verir.

Repair Pack: Takım arkadaşları üstünde kullanılabilen bu yetenek, seçilen kahramanı 150 iyileştirir. Eğer iyileştirme etkisi fazladan can veriyor ise bu fazlalık ikiye bölünerek zırh değeri olarak eklenir. (75 zırha kadar) Bekleme süresi 6 saniye, etkili olduğu menzil ise 30 metre. 30 metrenin oldukça uzun bir mesafe olduğunu belirtmekte fayda var.

Whip Shot: 20 metreye kadar kullanılabilen bu yetenek, Brigitte’in isabet ettirdiği rakip kahramanı geriye fırlatmasını sağlıyor. Dört saniye bekleme süresine sahip olan yetenek 70 hasar veriyor.

Barrier Shield (İkincil Silah): Sağ klikle kullanılabilen kalkanın genişliği hemen hemen Brigitte’in karakter modeli kadar, yani oyundaki diğer kalkanlara göre epey küçük. Kalkanın 600 canı var ve kırıldıktan 2 saniye sonra tekrar can kazanmaya başlıyor.

Shield Bash: Kalkan açıkken kullanılabilen Shield Bash, kahramanın öne atılıp çarptığı rakibi 1 saniye sersemletmesini ve 50 hasar vermesini sağlıyor. Bekleme süresi ise 5 saniye.

Rally (Ultimate): Bu yetenek kullanıldığında yeni kahramanımız normalden hızlı hareket ediyor ve 7 metrelik bir yarıçap içindeki takım arkadaşlarına saniyede 150 zırh sağlıyor. Oyuncuların sahip olabileceği zırh sınırı ise 150.

Gelelim Brigitte’in metaya etkilerine. Yeni kahramanın dive kompozisyonlarına karşı hazırlandığı aşikar. Zırh karşısında büyük sıkıntı çeken Tracer ve Genji gibi karakterler Brigitte karşısında gerçekten çok zorlanacak. Reaper ise zırh eritme konusunda bir dünya markası ve sırf bu amaç için metaya giriş yapabilir. Yakın zamanda güçlendirilen Sombra da yeteneklerine çok ihtiyaç duyan Brigitte’i hacki sayesinde bir anda çaresiz bırakabilir. Blizzard’ın Sombra’yı bu kahramana hazırlık olarak güçlendirdiğini söylemek yanlış olmaz. Bunun dışında yeni kahramanımızın destek rolüne göre gerçekten fazla hasar verdiğini söylemekte fayda var, düz saldırıyla birleştirilen Whip Shot ve Shield Bash yetenekleri bir anda burst olarak 155 hasar verebiliyor. Bu konuda Zenyatta kadar kuvvetli olmasa da takımına hasar anlamında da güzel bir katkı sağlayacağı ve backline adı verdiğimiz bölgede oynayan karakterlerin korunmasında büyük yardım sağlayacağı ortada.

Brigitte’i an itibariyle PTR’da deneyebilirsiniz. Oyuna eklenmesi ise büyük ihtimalle Uprising’le beraber olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir