Overwatch

Overwatch’un yeni kahramanı Sombra BlizzCon’da duyuruldu

Blizzard’ın bu yıl çıkardığı ve hızlı bir şekilde popülerleşen Overwatch’ın en yeni kahramanı Sombra, BlizzCon 2016’de duyuruldu. Etkinlik sırasında ayrıca oyuna getirilecek yeni haritalar ve modlar da açıklandı.

Overwatch hayranları BlizzCon’da bekledikleri açıklamaya kavuştu. Oyunun yeni kahramanını duyuran Blizzard, Sombra’nın yeteneklerini de açıkladı. Oynaması oldukça zor olan Sombra’nın yetenek setinde görünmezlik, ışınlanma ve diğer karakterlerin yeteneklerini “hack”lemek, yani kontrol etmek bulunuyor. Oyuncular bu “hack” yeteneği ile rakiplerinin yeteneklerini kontrol edebilecek. Sombra’nın verdiği ilk izlenim karakterin savaşta kırılgan olacağı yönünde olsa da, oynaması çok fazla yetenek gerektirecek.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Sombra BlizzCon’daki tek yenilik değildi. Overwatch’ın Brawl modu yerini Arcade moda bırakacak ve bu modda herhangi bir karakter sınırı olmamakla beraber 1v1 ve 3v3 gelişigüzel karakterler ile mücadele edebileceğiz.

1-ffir4bvrel4rghcv1xsijg

Ayrıca oyuna iki ayrı harita eklenecek. 6v6 olan Oasis haritası henüz yapım aşamasındayken, 1v1 ve 3v3 mücadeleler için özel olarak tasarlanan Echo Point Antarctica da Oasis ile beraber oyuna gelecek.

Oyunun bu kadar çok ilgi görmesinin altında yatan en büyük neden ise hem stratejiye hem de yüksek oranda FPS yeteneğine ihtiyaç duyması. Büyük eSpor organizasyonları kısa sürede Overwatch takımları kurarken, Blizzard da bu gelişmelere ilgisiz kalmamış ve birkaç ay önce Overwatch Dünya Şampiyonası’nı düzenlemişti. Buna ek olarak şirket oyun için profesyonel liglerin kurulacağını da duyurdu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir