Overwatch

Reunited, espor faaliyetlerini sonlandırdı

Avrupa merkezli espor takımı Reunited tüm espor faaliyetlerini sonlandırıp, Overwatch ve Rocket League takımlarını dağıtmaya hazırlanıyor.

Takımın kurucuları Frederik Kragh Christensen ve Christian Jantzen, yaptıkları yazılı açıklamada finansal sıkıntılar yaşadıklarını ve bu sebeple tüm espor faaliyetlerini sonlandırıp Overwatch ile Rocket League takımlarını kapatacaklarını duyurdu. Resmi internet sitelerinde yer verdikleri haberde Overwatch League’in zamanlaması ile iç finansal planlamalarının örtüşmediğini ve parasız kaldıklarını dile getiren yöneticiler, Blizzard ile bir düşmanlıklarının asla olmadığını, profesyonelliğin bunu gerektirdiğini ve sadece zamanlama konusunda şanssızlık yaşadıkları için bu duruma düştüklerini sözlerine ekledi ve faaliyetlerini sonlandırdıklarını üzülerek ifade etti.

Organizasyonun tüm faaliyetlerini sonlandıracağı haberi, Overwatch takımının iki kurucusu üyesiyle yollarını ayırdıkları haberinden birkaç gün sonra açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Norveçli DPS oyuncusu Stefan “ONIGOD” Fiskerstrand ve İspanyol tank oyuncusu Sergi “Winghaven” Torras ile yollarını ayırdıklarını duyuran ekip, Harrison “Kruise” Pond’in attığı tweet ile iki yeni oyuncu ile anlaştıkları haberini vermiş ancak bu oyuncuların kim olduğu konusunda açıklama yapmamıştı. Daha sonra bu oyuncuların Normunds “sharyk” Faterins ve Overwatch Dünya Kupası Rusya Takımı kaptanı Ruben “Rubikon” Zurabyan olduğu ortaya çıkmıştı. Organizasyonun dağılma açıklamasından sonra birlikte kalma kararı alan takım üyeleri, yeni tekliflere açık olduklarını söylediler.

Reunited geçtiğimiz Ağustos ayında bir başarı elde etmiş ve ESL Overwatch Atlantic Showdown’da ikincilik kazanmıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir