Overwatch

Team SoloMid, Overwatch kadrosunu duyurdu

eSpor’un önde gelen organizasyonlarından olan Team SoloMid popülaritesi hızla artan Overwatch sahnesine giriş yaptı.

Blizzard tarafından geliştirilen FPS tabanlı Overwatch çıkış yaptığı ilk günden itibaren adından oldukça söz ettirdi. Oyun dünyasında ciddi anlamda sükse yaratan Overwatch, eSpor dünyasına da hızlı bir giriş yaptı. Bunun en büyük kanıtlarından biri ise Kore’de oyunların oynanma yüzdesinde League of Legends’ı geride bırakarak birinci sıraya yükselmesi oldu. Oyunun bu denli geniş kitlelere yayılmasının ardından bir başka önemli haber ise geçtiğimiz günlerde geldi. 300 bin Dolar ödüllü Overwatch turnuvasının televizyondan canlı yayılacağı duyurulmuştu.

eSpor sahnesindeki yerini sağlamlaştıran Overwatch için önde gelen organizasyonlar birer birer takımlarını duyurmaya başladı. Son olarak Fnatic profesyonel sahneye adım atmış ve takımını hayranlarıyla paylaşmıştı. Sahneye adım atan bir başka büyük organizasyon ile Team SoloMid oldu. Geçtiğimiz aylarda bir ilan veren TSM profesyonel takım için başvuru süreci başlatmıştı. Aradan geçen uzun sürenin ardından Team SoloMid bugün yaptığı açıklama ile Code7 isimli Amerikan takımını bünyesine katarak Overwatch takımını kurduğunu resmi olarak duyurdu.

Team SoloMid’in Overwatch takımının kadrosu ise şu şekilde:

  • Anthony “harbleu” Ballo
  • Jake “torkTJO” Lepoff
  • Nicolas “NicolasTJO” Aubin
  • Joey “Jkw” Wavering
  • Joe “Joemeister” Gramano
  • Jack “Shake” Kaplan

Dev organizasyonların art arda atılım yaptığı Overwatch’un profesyonel sahnedeki gelişimi ilerleyen dönemlerde nasıl olacak büyük bir merak içerisindeyiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir